Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4521F nie wysyła fax-ów

PitereQ_ 12 Lis 2009 15:03 4057 11
  • #1 12 Lis 2009 15:03
    PitereQ_
    Poziom 12  

Witam!

Ręce mi już opadają w walce z tym urządzeniem. Przejrzałem google, elektrodę, instrukcję obsługi, serwisowówkę i za cho... nie wiem co jest grane.
    Kiedyś gdzieś jakoś działało, ale ciąglę był z tym problem. Strasznie długo schodziło na wysyłaniu i odbieraniu faxów. Teraz już co bym nie robił nie da się wysłać i koniec.
    Podpiąłem inne urządzenie i fax wysłano w 5s. Podpinam szajsunga i cały czas jest sygnał że zajęte. W ustawieniach robiłem co mogłem. Toner jest, prąd też, żadnych błędów nie wyświetla, pamięć skasowana, a fax jak chce wysłać no nie przejdzie i koniec.

Jeśli komuś udało się skonfigurować będę wdzięczny za rąbek tajemnicy jak z tego "cuda" można wysłać fax.

Pozdrawiam Piotrek

0 11
  • #2 16 Lis 2009 14:50
    musk1979
    Poziom 12  

Masz odsłuch dźwieku od odbiorcy ?? tam jest tak jakby dzwonił a urządzenie pokazuje że zajęte ??

z urządzeniami jest czasem tak że dwa faksy nie mogę się skomunikować i za cholere nic nie wyślesz, ale pewnie próbowałeś wysyłać faksy w inne lokalizacji i nic nie działa ?
    jeśli nie to sprawdź przynajmniej kilka lokalizacji

--
    Andrzej

0
  • #3 16 Lis 2009 15:20
    PitereQ_
    Poziom 12  

musk1979 napisał:
    Masz odsłuch dźwieku od odbiorcy ?? tam jest tak jakby dzwonił a urządzenie pokazuje że zajęte ??

z urządzeniami jest czasem tak że dwa faksy nie mogę się skomunikować i za cholere nic nie wyślesz, ale pewnie próbowałeś wysyłać faksy w inne lokalizacji i nic nie działa ?
    jeśli nie to sprawdź przynajmniej kilka lokalizacji

nigdzie nie da się wysłać... Wykręcam numer słychać sygnał wybierania i zaraz po tym słychać że jest zajęte. Wyświetla że wysyła i wysyła i wysyła, potem że jest opóźnienie, a na końcu pyta czy ponowić wysyłanie.

Podpinam zwykłego panasonica bez jakiejkolwiek konfiguracji 10 sekund i wysłane a ten ni cho... nie wyśle.

0
  • #4 16 Lis 2009 22:55
    musk1979
    Poziom 12  

Tylko według mnie może się myle odsłuch jest z linii przychodzącej a nie z twojego Samsunga, więc jak słyszysz że jest zajęte to to faktycznie jest zajęte,
    może spróbuj jeszcze do Samsunga zadzwonić o dopytać OCB.

0
  • #5 17 Lis 2009 09:21
    PitereQ_
    Poziom 12  

musk1979 napisał:
    Tylko według mnie może się myle odsłuch jest z linii przychodzącej a nie z twojego Samsunga, więc jak słyszysz że jest zajęte to to faktycznie jest zajęte,
    może spróbuj jeszcze do Samsunga zadzwonić o dopytać OCB.

Pisałem tylko o tym co słychać z urządzenia. W jedno miejsce wysyłałem ten sam fax samsungiem i panasonikiem pożyczonym od sąsiadów z biura i niestety panasonic jak pisałem wysłał w 10sekund fax i równie szybko dotarł bo dzwoniłem cz doszedł. A samsung co bym nie ustawiał to ciągle zajęte (resety wsadu z tonerem, resety całej pamieci i kazdej pozycji z osobna, ustawienia rozdzielczości dokumentu itp. itd. i ciągle nic...

0
  • #6 17 Lis 2009 10:40
    cefram
    Poziom 29  

Witam

A linia miejska jest podpięta przez centralę telefoniczną ?

Pozdrawiam

0
  • #7 17 Lis 2009 13:35
    PitereQ_
    Poziom 12  

cefram napisał:
    Witam

A linia miejska jest podpięta przez centralę telefoniczną ?

Pozdrawiam

Korzystam z telefonii internetowej VoIP

0
  • #8 17 Lis 2009 14:40
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Widocznie nie chce się dogadywać z bramką voip'u. Spróbuj zaciągnąc języka u operatora może coś poradzą.

Pozdrawiam

0
  • #9 17 Lis 2009 15:18
    PitereQ_
    Poziom 12  

cefram napisał:
    Witam

Widocznie nie chce się dogadywać z bramką voip'u. Spróbuj zaciągnąc języka u operatora może coś poradzą.

Pozdrawiam

Wszystko jest skonfigurowane poprawnie. Tak twierdzi operator.

Tylko nie rozumiem zwykłe badziewie z przed 10 lat podpinane wysyła od razu a tu urządzenie roczne ma w opcja nawet dzwonki róznego typu i jakieś 20funkcji które są praktycznie nie potrzebne, a normalnie faxu nie idzie wysłać...

0
  • #10 17 Lis 2009 15:42
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Stary panasonic pracuje w trybie G3 bez ECM a twoje urzadzenie pracuje z ECM.
    Spróbój wylączyć tryb ECM w zaawansowanych ustawieniach Faxu.
    Naciskaj MEnu tyle razy az na wyswietlaczu będzie Fax zaawansowane, potem nawigacją ąż na dole pojawi sieTryn ECM nastepnie naciśnij Enter i nawigacja wybież na Wył. naciśnij enter w celu zapamiętania. Moze pomoze. Aczkolwiek Używanie faxu przez Voip'a czy inny np szerokopasmowy dostęp to raczej nieporozumienie.

0
  • #11 17 Lis 2009 16:19
    PitereQ_
    Poziom 12  

Janusz.P napisał:
    Stary panasonic pracuje w trybie G3 bez ECM a twoje urzadzenie pracuje z ECM.
    Spróbój wylączyć tryb ECM w zaawansowanych ustawieniach Faxu.
    Naciskaj MEnu tyle razy az na wyswietlaczu będzie Fax zaawansowane, potem nawigacją ąż na dole pojawi sieTryn ECM nastepnie naciśnij Enter i nawigacja wybież na Wył. naciśnij enter w celu zapamiętania. Moze pomoze. Acz kolwiek Używanie faxu przez Voip'a czy inny np szerokopasmowy dostęp to raczej nieporozumienie.

Już pisałem że zapoznałem się z instrukcją i zmieniałem opcje (te najistotniejsze) i dalej nic.

Skoro fax-panasonic wysłał to i ten powinien.

0
  • #12 17 Lis 2009 16:23
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Powinien wysyłać po voip-ie. Mam takie coś u klienta gdzie z voip-a korzystają i działa. Też stawiałem w miejsce Panasonic-a :D , po podłączeniu od razu śmigał bez żadnych dziwnych ustawień

C.

0