Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner 2.0 HDI zupełnie nie ciągnie na zimno... (długie)

solar21 12 Lis 2009 17:41 2507 5
  • #1 12 Lis 2009 17:41
    solar21
    Poziom 9  

Witam
    Mam Peugeota Partnera 2.0 HDI z 2002 r, 180kkm przebiegu. Nigdy nie był demonem szybkości ani przyspieszenia, ale dla mnie wystarczał.
    Na wiosnę, z powodów stuków i szumów w silniku, będąc w stanie pomroczności jasnej, oddałem go do ASO. Okazało się, że szumy pochodzą ze sprzęgła i, za wielką kasę, naprawiono sprzęgło oraz wymieniono, podobno nie nadające się już do użytku, koło pasowe. Od tego czasu samochód przestał normalnie jeździć. ASO twierdzi, że ich naprawa nie miała z tym nic wspólnego. Może to akurat zbieg okoliczności, ale nie uległem już ofercie ASO, że oni to obejrzą.
    Na zimno (wystarczy 5C) samochód odpala normalnie, ale wciśnięcie gazu nie powoduje szybkiego wzrostu obrotów - zwiększają się powoli. Przy ruszaniu ze świateł wyprzedza mnie pieszy; nie można zmusić samochodu aby akceptowalnie przyspieszał. Wcześniej czuć było wyraźnie włączenie turbiny przy ok. 2500 obrotów - w mieście trzeba było jeździć poniżej, albo powyżej, bo samochodem dość mocno szarpało przy przekraczaniu tej granicy. Teraz jakieś tam przyspieszenie czuć, ale to zupełnie nie to. Na autostradzie, załadowany, mogłem się spokojnie rozpędzić do 130 km i trzymać prędkość nawet pod górkę. Teraz, bez "z górki" ze 130 jest duży problem.
    Rok temu wymieniany był jeden wtrysk, sprawdzana kompresja i wymieniany czujnik ciśnienia na listwie paliwowej (tak to się chyba nazywa), bo samochód na zimno nie trzymał obrotów i gasł (na zimno gasł np. przy zmianie biegów i puszczeniu pedału gazu). Czujnik był założony używany, bo nowy występuje tylko w komplecie z listwą - pomiędzy tą wymianą a wizytą w ASO samochód jeździł dobrze.

Chciałbym się podpytać, co mógłbym sugerować mechanikom i w ogóle którym mechanikom w Łodzi.
    Jedyny dobry serwis, jaki znam, jest w Zgierzu, ja pracuję po drugiej stronie Łodzi i moje godziny pracy pokrywają się dokładnie z jego godzinami, więc mam duży problem z przekazywaniem samochodu.

1 5
  • #2 12 Lis 2009 22:13
    tkoziol

Poziom 19  

sprawdz wtryskiwacze na przelew jezeli beda ok to wymien elektrozawór dawki paliwa i sprawdz parametry na komputerze przepływkę,turbo

1
  • #3 12 Lis 2009 22:40
    Michu10
    Poziom 32  

solar21 napisał:

Na zimno (wystarczy 5C) samochód odpala normalnie, ale wciśnięcie gazu nie powoduje szybkiego wzrostu obrotów - zwiększają się powoli. Przy ruszaniu ze świateł wyprzedza mnie pieszy; nie można zmusić samochodu aby akceptowalnie przyspieszał. mechanikom w Łodzi.

Pytanie moje czy usterka występuję tyko i wyłącznie przy niskich temperaturach?

0
  • #4 13 Lis 2009 16:55
    solar21
    Poziom 9  

Michu10 napisał:

Pytanie moje czy usterka występuję tyko i wyłącznie przy niskich temperaturach?

Gdy jest cieplej, aż tak źle nie jest przy zimnym silniku, ale nadal samochód ma MZ mniejszą moc niż wcześniej - to o autostradzie i jeździe miejskiej dotyczy wszystkich pór roku.

1
  • #5 26 Lis 2009 19:03
    luk-bab
    Poziom 12  

Jak samochód wyłączasz to normalnie czy z 3 sekundowym opóźnieniem sprawdz czujnik wysokiego ciśnienia.

1
  • #6 27 Lis 2009 07:16
    solar21
    Poziom 9  

'Z 3 min opóźnieniem' czego? Wyłączam stacyjkę to gaśnie od razu.

1