Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat brava 1,9td 75- dużo pali.

ostry4td 12 Lis 2009 19:12 2254 10
  • #1 12 Lis 2009 19:12
    ostry4td
    Poziom 8  

Moje auto ostatnio zaczęło dużo palić. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego. Silnik pracuje tak samo jak wcześniej. Nie kopci, nie przerywa, równo pracuje, pali też tak samo. Co może być przyczyną zbyt dużego spalania? Tylko nie mówcie mi, że to przez to, że jest chłodniej na podwórku. Samochód pali mi 8l/100km można powiedzieć, że w trasie. Bo dojeżdżam do pracy 25km w jedną stronę i mam cały czas prostą drogę. Może pompa mi się jakoś rozregulowała? Czy ktoś podpowie mi co mogę sam sprawdzić w takiej sytuacji?

0 10
  • #2 12 Lis 2009 22:34
    JanuszJ26
    Poziom 13  

A jaką temperaturę osiąga silnik?

0
  • #3 13 Lis 2009 18:31
    ostry4td
    Poziom 8  

Temperatura jest w normie, nie mam na podziałce stopni. Wskazówka dochodzi do połowy i później pływa w tej okolicy. Termostat jest ok.

0
  • #4 13 Lis 2009 19:20
    tzok
    Moderator Samochody

Ile przedtem palił na tej trasie? Skoro nic w pracy silnika się nie zmieniło, może powinieneś szukać nieszczelności/wycieków z układu paliwowego. Nic z autem nie było robione? Spalanie wzrastało stopniowo czy nagle?

0
  • #5 13 Lis 2009 19:35
    ostry4td
    Poziom 8  

Przedtem palił też dużo, ale nie aż tak. Ale teraz tankując 20l robie 250km to już przesada. Wycieków raczej nie ma. Żadnych plam w garażu nie zauważyłem, przecieków pod maską też nie, żadnego zapachu paliwa też nie czuje.

0
  • #6 13 Lis 2009 19:57
    Krzysiek534
    Poziom 16  

to już sam nic nie sprawdzisz, jedz do mechanika i niech sprawdzi jakie ciśnienie mają wtryski.

0
  • #7 13 Lis 2009 20:51
    ostry4td
    Poziom 8  

Tak jest najłatwiej, od razu do mechanika nawet nie wiedząc co jest zepsute. A później rachunek za tysiąc rzeczy których wcale nie trzeba było naprawiać.

0
  • #8 14 Lis 2009 20:19
    bartez844
    Poziom 20  

chyba trzeba wtryski na stół i sprawdzic zobacz czy paliwo gdzies nieucieka

Dodano po 17 [sekundy]:

Dodano po 43 [minuty]:

0
  • #9 14 Lis 2009 20:27
    cezars65
    Poziom 24  

Witam,

spotkałem się kiedyś z podobnym przypadkiem. Klient skarżył się na wzrost zużycia paliwa na tej samej trasie.
    Jeśli mam wątpliwości, najpierw sprawdzam ciśnienie w ogumieniu za pomocą ciśnienomierza. Następnie stawiam auto na płaskiej powierzchni z wyłączonym silnikiem na luzie. Popycham je i sprawdzam opory toczenia. Czasami samochód wydawał się jakby cięzki i rzeczywiście - okazywało się, że albo blokuje zacisk hamulcowy z przodu, albo "trzymają" szczęki z tyłu. Diagnozowałem to jednak dopiero po uniesieniu koła auta. Koła muszą kręcić się lekko!
    Te czynności możesz wykonać sam, po co płacić mechanikom. Jeżeli okaże się, że to nic nie dało, wtedy trzeba próbować dalej.
    Ostatnio głośno było [niestety, nie pamiętam, kto to propagował] o problemie za niskiego ciśnienia w oponach. Ponoć 3/4 aut ma nieprawidłowe, z reguły za niskie, ciśnienie. To jest przyczyną zwiększonego zużycia paliwa, wg autorów nawet o 30%. Sporo.

Pozdrawiam.

0
  • #10 15 Lis 2009 08:45
    ostry4td
    Poziom 8  

O kurcze, nie miałem pojęcia, że ciśnienie w kołach ma tak duże znaczenie. Dodam, że hamulce są w porządku, wyrzucam na luz a samochód ładnie się toczy, nie czuć żadnych oporów. Pytałem u ludzi i kazali mi sprawdzić filtr powietrza. Ostatnio pogoda na nie rozpieszcza i cały czas leje. Podobno jeżeli filtr jest wilgotny i troche zabrudzony to będzie to przyczyna dużego spalania w moim aucie. Dzisiaj chociaż jest niedziela pójde to sprawdzić.

0
  • #11 19 Lis 2009 20:37
    ostry4td
    Poziom 8  

Filtr jest suchy i czysty, nie mam pojęcia co jest nie tak.

0