Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra II - alternator i pompa wspomagania

luksus11 12 Nov 2009 19:51 10749 10
    luksus11
    Level 2  
    Witam, jestem nowy na forum. Mam podobny problem, ponieważ zaczęło sie od alternatora, przy obrotach poniżej tysiąca lekko żarzyła sie kontrolka. pozniej juz alternator przestał działać, a co dziwne wspomaganie pomy pracowało po przekreceniu kluczyka na 1 stopien. i wydaje głosne dzwieki. prosze o pomoc. dodam że auto to opel astra g 1.6 8V, alternator delco remy i pompa delphi.

nie wiem czy to moze byc wina alternatora. czy wszystko musze wymienić

Dodano po 2 [minuty]:

czy wymiana alternatora może pomóc ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    andi12

Level 14  
    cześć!
    wymiana lub naprawa alternatora powinna załatwić Twoje problemy
    pozdrawiam
    SlimII
    Level 2  
    Witam,

Pierwszy raz piszę na tym forum, ale widzę, że można znaleźć sporo przydatnych rad. Ja mam problem ze wspomaganiem kierownicy w Oplu Astra II silnik diesla 1,7 (isuzu). Nie wiem jaki typ wspomagania tam jest.

Problem jest następujący. Kiedy odpalam auto to chwile po starcie tak jakby działało a za chwile przestaje. to samo jest kiedy auto stoi np dzień nie używane wtedy odpalam i przez pierwsze 5 minut jest OK a później stopniowo słabnie i niknie.

Sprawdzałem płyn i nawet już go wymieniłem ale nic się nie zmieniło. Nie wiem czy powinienem się gdzieś wybrać do jakiegoś mechanika ale boje się, że będą starali się mnie naciąć a może to nic poważnego.

Proszę o jakąś podpowiedź.
    Pozdrawiam,
    emeryt2
    Level 42  
    "Naciąć" to sobie można....
    Jak sądzisz , połowa tu piszących to mechanicy i elektronicy samochodowi , / dużo już zdezerterowało/, a oczekujesz poważnych odpowiedzi ?
    Michu10
    Level 32  
    Emeryt chociaż Ty jeden jeszcze tutaj jesteś z nielicznych, całkiem poważnie , czekaj zaraz ktoś wyskoczy z krokowym
    zbigniew39
    Level 10  
    Cześć miałem podobny problem z wspomaganiem układu kierowniczego i niestety nie mam dobrych wieści bo wszystko to o czym piszesz świadczy o uszkodzeniu wspomagania .Lepiej udaj się do mechanika bo wspomaganie może przestać działać w najbardziej nieodpowiednim momencie i spowodujesz wypadek.
    Miszka009
    Level 10  
    witam miałem podobny przypadek, astra II z silnikiem diesla 1.7. Mianowicie zapaliła się kontrolka od ładowania akumulatora i wspomaganie przestało działać. Jest tam wspomaganie hydrauliczno-elektryczne, po wyjęciu alternatora sprawdziłem go i okazało się że diody prostownicze padły( alternator hitachi) po szybkiej regeneracji alternatora w Kleszczelach( solidna firma dają rok gwarancji na regenerowane części) i wsadzeniu alternatora problem zniknął, a wspomaganie zaczęło ładnie działać.

link do starego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1478162.html
    luksus11
    Level 2  
    Witam
    mam taki sam problem jak na początku postu, po naprawie alternatora [diody z mostkiem i regulator napiecia] zostały wymienione kosztowało mnie to 220 zł z naprawą. teraz po tyg jazdy znowu to samo, alternator padł i wspomaganie po przekręceniu na pierwszy stopien zapłonu kluczykiem zaczyna[rozpędzać sie] wydaje taki dzwięk i pracować, co jest dziwne na postoju. jakby sygnał z alternatora został ominięty i idzie bezpośrednio na wspomaganie kierownicy. może ktoś miał podobny przypadek.
    pozdrawiam
    romoo
    User under supervision
    To jedz z gwarancją tam gdzie naprawiałeś.
    Sylwek_666
    Level 16  
    ale czemu tak sie dzieje, jak wspomaganie moze sie zalaczac tylko na wlaczonym zaplonie bez pracujacego silnika ? to moze byc wina wylacznie alternatora ? ale komedie :-O
    romoo
    User under supervision
    Faktycznie.
    Te nowsze modele sa diagnozowalne starsze nie miały wyprowadzonego K.