Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Google tworzy własny język programowania - "Go"

pseven 12 Nov 2009 21:14 3713 2
 • Google tworzy własny język programowania - "Go"
  Wkrótce doświadczymy kolejnej innowacji od internetowego giganta Google. Nie będzie to jednak ani aplikacja sieciowa ,ani też żadne oprogramowanie dla sektora przedsiębiorstw. Wpływ Google w rozwój technologii, z uwagi na coraz to większe zapotrzebowanie na bardziej zaawansowaną i bardziej wydajną infrastrukturę informatyczną, jest niewątpliwie znaczny. Nikogo nie powinno więc zdziwić, że internetowy gigant przedstawił projekt eksperymentalnego języka programowania dostosowanego do jego potrzeb. „Go” ma ułatwić i przyśpieszyć proces tworzenia i rozwijania aplikacji, m.in. przez znaczne uproszczenie kodu. Nowy system ma łączyć w sobie cechy systemów takich jak C++ i Python. Kompilacja kodu w „Go” ma być niemal natychmiastowa a uruchomienie kodu ma odbywać się w czasie zbliżonym do kodu napisanego w „C”. System powstaje z myślą o nowych produktach Google i jest zoptymalizowany m.in. do rozwiązań wieloprocesorowych. Poziom trudności jego nauki ma być porównywalny do języka „Java”. „Go” jest oprogramowaniem open source, które każdy zainteresowany może pobrać i przetestować za darmo.

  Źródło:
  http://www.downloadsquad.com/2009/11/11/go-go-google-gopher-go-google-invents-its-own-programming-la/

  Cool? Ranking DIY
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8886 posts with rating 1916, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  bambus1121
  Level 14  
  Ja w szkole mam pascala sam uczę się jeszcze c a oni dają jeszcze jakiś. Ale sprawdzę na pewno nie napisałś kiedy ma wyjść.
 • #3
  Tomer
  Level 15  
  Przegladając kawałki przykładowych kodów na ich stronce trzeba stwierdzić jedno - wygląda jakby ktoś wziął c i pascala i na siłe wszystko poprzestawiał i wymieszał. Moim zdaniem wyszło z tego coś totalnie słabo czytelnego