Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyna z dodatkiem srebra

28 Cze 2004 12:52 3785 5
  • Poziom 11  
    Witam

Co może byc przyczyną, że za każdym razem gdy próbuję lutować taką cyną, zaraz po przejściu ze stanu ciekłego w stan stały lut matowieje...?

pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 33  
    ja lutuje zwykłą cyną i luty mi matowieją gdy lutownica jest za gorąca (zwarciówka) lub gdy jest za mało topnika(całkiem odparuje)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    a jaki jest dokładnie rodzaj tej cyny (skład +topnik) moze to nie jest cyna do lutowania elektroniki,srebro topi sie w wyższej temp. niż temp. lutownicy a poza tym czym lutujesz ?
  • Poziom 23  
    Ja też ma taką cynę. Jest gróba a w środku jest kalafonia, mam ją z kopalni wegla. I obojetne jest ile dam kalafoni zawsze jest matowa.
  • Poziom 11  
    rocza napisał:
    a jaki jest dokładnie rodzaj tej cyny (skład +topnik) moze to nie jest cyna do lutowania elektroniki,srebro topi się w wyższej temp. niż temp. lutownicy a poza tym czym lutujesz ?

cyna - Sn96,5Ag3,5 z topnikiem, próbowałem lutować lutownicą transformatorową (75W - tutaj teoretycznie temp. grota mogła być za wysoka) oraz lutownicą oporową 30W - wyniki te same...
    luty, jeśli chodzi o kształt, są prawidłowe
  • Poziom 37  
    ToM_EK napisał:
    Witam

Co może byc przyczyną, że za każdym razem gdy próbuję lutować taką cyną, zaraz po przejściu ze stanu ciekłego w stan stały lut matowieje...?

pozdrawiam

Może to być tzw.lut teletechniczny, zawierający Sn poniżej 60%.

Nie zauważyłem Twojej odpowiedzi;

Code:
    cyna - Sn96,5Ag3,5 z topnikiem, próbowałem lutować lutownicą transformatorową (75W - tutaj teoretycznie temp. grota mogła być za wysoka) oraz lutownicą oporową 30W - wyniki te same... 

luty, jeśli chodzi o kształt, są prawidłowe

Jezeli jest to lut z dodatkiem srebra, to taki będziesz miał efekt jak opisałeś.Jest to lut specjalistyczny stosowany w technice w.cz(głowice, konwertery, itp.)