Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vailant - Piec jednofunkcyjny - bardzo duże zużycie gazu

luksys 12 Lis 2009 22:17 6966 3
  • #1 12 Lis 2009 22:17
    luksys
    Poziom 2  

Witam.
    Wstawiłem właśnie piec jednofunkcyjny niekondensacyjny vaillanta z zamknięta komorą spalania o mocy 24 kw.
    Do nowego ocieplonego domu powierzchnia około 200m2. Temperatura w momencie uruchomienia wynosiła około 8 stopni w środku.
    Teraz po dwóch dniach jest około 16 stopni.
    I teraz moje pytanie, czy piec powinien chodzić cały czas bez przerw(nie posiada regulatora pogodowego/ pokojowego) - tzn. nie wyłącza się nawet na chwilę. Temperatura na wyjściu z kotła około 40 stopni celcjusza.
    Zasobnik cwu nie jest grzany chwilowo.
    Czy po podłączeniu regulatora pogodowego zużycie powinno spaść bez znaczącego spadku temperatury w domu?
    W ciągu tych dwóch dni zużył około 45 m3 gazu.
    Czy zużycie gazu nie jest za duże?
    Jeśli będzie dalej kotłował w takim tempie gaz to pójdę z torbami zanim się wprowadzę.
    Czy modulacja mocy polega na przykręceniu tylko temperatury grzania? Dzięki za pomoc.

Edit: Zauważyłem dodatkowo, że w momencie, gdy ustawię temp. na wyjściu z kotła w do około 40 stopni, to piec od czasu do czasu się wyłącza i zużywa znacznie mniej gazu.
    W momencie, gdy ustawiam od około 45 i więcej piec chodzi bez przerwy.
    Kaloryfery (aluminiowe) ponadto gorące u góry, są zimne u dołu.
    Czy to może oznaczać, że przepływ wody jest za mały?

0 3
  • #2 14 Lis 2009 20:28
    mirrzo

Moderator na urlopie...

W tym sezonie nie oczekuj cudów.
    Podnieś temp. zasilania na wyższą. Po wygrzaniu kocioł zacznie się wyłączać i włączać. Najrozsądniej byłoby, żebyś zainstalował regulator pokojowy.
    Przy zastosowaniu każdego regulatora, zużycie gazu będzie mniejsze.
    Modulacja, to nie to, o czym piszesz.
    Zwiększ prędkość pompy na max.

0
  • #3 14 Lis 2009 22:27
    William Bonawentura
    Poziom 31  

luksys napisał:
    Teraz po dwóch dniach jest około 16 stopni. I teraz moje pytanie, czy piec powinien chodzić cały czas bez przerw

Tak. Na razie masz przechłodzony budynek i dopóki nie dojdziesz do normalnej temperatury nie masz co patrzeć na licznik. Bo na razie zużycie jest bardziej pochodną akumulacji ścian i stropów niż strat cieplnych budynku. Jeśli kocioł będzie pracował w sposób przerywany to taki stan będzie tylko dłużej trwał ale na tym nie zaoszczędzisz. A jak rozumiem grzejesz żeby się wprowadzić ?

0
  • #4 30 Gru 2009 20:57
    Jarek1910
    Poziom 2  

luksys napisał:
    Witam.
    Wstawilem wlasnie piec jednofunkcyjny niekondensacyjny vaillanta z zamknita komor spalania o mocy 24 kw.
    Do nowego ocieplonego domu powierzchnia okolo 200m2. Temperatura w momencie uruchomienia wynosila okolo 8 stopni w srodku.
    Teraz po dwóch dniach jest okolo 16 stopni.
    I teraz moje pytanie, czy piec powinien chodzi caly czas bez przerw(nie posiada regulatora pogodowego/ pokojowego) - tzn. nie wylacza sie nawet na chwil. Temperatura na wyjsciu z kotla okolo 40 stopni celcjusza.
    Zasobnik cwu nie jest grzany chwilowo.
    Czy po podlaczeniu regulatora pogodowego zuzycie powinno spasc bez znaczcaego spadku temperatury w domu?
    W ciagu tych dwóch dni zuzycie okolo 45 m3 gazu.
    Czy zuzycie gazu nie jest za duze?
    Edit: w momencie, gdy ustawie temp. na wyjsciu z kotla w do okoBo 40 stopni, to piec od czasu do czasu sie wylacza i zuzywa znacznie mniej gazu.
    W momencie, gdy ustawiam od okolo 45
    Za duze? Z pewnoscia NIE. Przy takich danych: pow. 200, rozpoczecie grzania nowego budynku, wzmiankowane zuzycie 45m3/2 doby, jest rewelacyjnie niskie. Przy takich temp. jak obecnie i okreslonej powierzchni jak wyzej, zuzycie tylko podtrzymujace o tej wielkosci powinno byc w praktyce na 1 dobe.

0