Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolejny SAMSUNG VK 350

04 Sty 2003 10:39 2872 17
 • Poziom 20  
  kolejny egzemplarz VK 350 - tak jak zawsze znikneły 2 oporniki, do naprawy zasilacz oraz DRUM. Wszystko zrobione - wszystko chodzi - ale zamiast 21 V przy obciążeniu mam 24 V i dymi się trochę z tych 2 oporników 100 Ohm. Niemal wszystkie elektrolity w zasilaczu zamienione na nowe mocniejsze.
  Czy ten STR 11006 mógł sie naruszyć e ten sposób przy tym uszkodzeniu. - Zaznaczam że wszystko chodzi prawidołowo - nawet obaz jest czysty.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 14  
  Na 99% przebita zenerka C21V D606 ,(znajduje się na płycie obok zasilacza) .......Pozdro.....
  Może przypadkiem wiesz co ruszyć żeby podciągnąć napięcie na wyświetlaczu żeby zechciał jaśniej świecić (z czasem mam coraz ciemniej ,a z doświadczenia wiem też że przy samsungach VK 350 to prawie reguła)
 • Poziom 16  
  z tego co pamiętam to napięcie na heater idzie przez opornik na nim odkłada się około 1V moze go zewrzeć? wtedy powinno świecić jaśniej
  pozdrawiam
 • Poziom 14  
  ok spróbuję...........Dzięki........Pozdrawiam......
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 20  
  Sprawdż dokładnie zenerke D606.Jest ona bardzo ważna.
 • Poziom 20  
  D606 - faktycznie była upalona - ale przy pomiarze zachowywała się prawie jak dobra - czeba było nie ufać pomiarom tylko wymieniać odrazu i tyle.

  Dzięki wszystkim - pomogło .

  To 4 VK 350 jaki robiłem - za każdym razem to samo - ale ten był po próbie naprawy i już większość rzeczy miał dobrych

  A z tym wyświetlaczem to nie wiem - nie zdarzyło mi się - jak uruchomiłem videlca to wyświetlacz zawsze świecił GIT. Z tym że za każdym razem wymieniałem niemalże wszystkie elektrolity z zasilacza.
 • Poziom 20  
  aha - co do tego wyświetlacza to OLDBOY napisał tak:

  Zmierz jakie napięcia dostaje wyświetlacz(na płytce TIMER`a):
  - na złączu CN701 p.1 i p.27 - powinno być ok.4,4V
  - na diodzie Zenera ZD702 (C27) - powinno być -27V
  - na wyświetlaczu - skrajne wyprowadzenia - powinno być ok.3,6-3,8V
  Jeżeli napięcia są w normie to oznacza zmniejszenie emisji włókna żarzenia wyświetlacza i można próbować zwiększyć nieznacznie napięcie żarzenia zmniejszając wartość rezystora szeregowego R740(5R1) ale efekt będzie krótkotrwały.
  Warto również sprawdzić diodę Zenera ZD701 (6V8) i równolegle wpięty do niej kondensator C709(47u/16), które podają poprzez rezystory R737,R711 ujemne napięcie na włókno żarzenia.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 26  
  Tak czytalem te posty i nie moglem wyjsc ze zdziwienia, ze nikt nie wpadl na rozwiazanie najprostsze ktore dotyczy nie tylko Samsunga ! Na szczescie forum odwiedzil kol. Elektrit. Ciekawe czy poskutkowalo ?
  Ze swojej strony doradzam spirytus lub denaturat na zapieczona warstwe ktora z trudem schodzi.
 • Poziom 20  
  co do tego postu o wyświetlaczu - to ja wyświetlacze w ten sposób czyszcze nie tylko w samsungach. Ale to wydaje mi sie oczywiste - to widać na pierwszy rzut oka że jest zakużone - a jak ktoś robi wyświetlacz osłonke przednią [FRONT] na pewno ściąga. [to taka moja myśl ]

  A co do mojego problemu - Owszem oporniki nie dymią - ale dalej jest 24 V zamiast 21 V. Niepokoi mnie to trochę - niby wszystko chodzi prawidłowo - ale znowu coś się może upalić. STR podmieniany. Didoa zminiona , reszta pisałem wcześniej -aha - tylko to jedno napięcie nie trzyma się normy.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  A ja zastanawiam się gdzie w tym modelu SAMSUNG`a jest D606, a w dodatku jak twierdzi staszek44 C21V. Czy ktoś może mi wskazać w którym miejscu na schemacie?
  :arrow: stimorol
  Z gałęzi +21V jest zasilany tylko CAPSTAN przez stabilizator Q159. Sprawdź jakie są na nim napięcia podczas PLAY.
 • Poziom 20  
  Może się mylę, ale z tego co pamiętam podczas naprawy jednego z VK 350, D606 to zenerka 27V a nie 21V!
  POZDRAWIAM!!!!!!!!!!
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Zapytałem o diodę D606 ponieważ w dokumentacji serwisowej SAMSUNG`a VC-300/320/330/350 taka nie występuje, a ponadto diody Zenera są oznaczone symbolem ZD.... Jedyna dioda 27V (ZD702) znajduje się na płycie TIMER`a( w obwodzie -30V).
 • Poziom 14  
  Rzeczywiście,przepraszam wszystkich (poprostu pamieć zawiodła) ta zennerka D606 to rzeczywiście 27V....jeszcze raz PRZEPRASZAM.... i Pozdrawiam.....
 • Poziom 26  
  W praktyce zetknąłem się z podobnym uszkodzeniem i winowajcą okazał się STR 11006 - niby dobry( w innym sprzęcie działał ok.) a jednak dla Samsunga produkowali "specjalne"-różniły się tylko serią wytłoczona na obudowie.
 • Poziom 20  
  D606 - to zenerka 27 V - znajduje sie na płycie głównej obok gniazda zasilacza [to jest jedna wersja VK 350] w innych wersjach ta dioda to ZD702 i znajduje się w pobliżu wyświetlacza - ale jest to taka sama dioda i spełnia poniekąd tą samą funkcje.

  A problemem u mnie były 2 elektrolity znajdujące się na płycie wyświetlacza.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  :arrow: stimorol
  Wyjaśniłeś jednoznacznie problem diody D606. Dzięki!