Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik impulsowy - odcięcie pompy paliwa

13 Lis 2009 11:18 3221 12
  • Poziom 11  
    Witam,

Potrzebuję na wczoraj jak zrobić (ew. kto może zrobić w krótkim czasie) włącznik impulsowy, ew gdzie kupić gotowy, tak aby spełniał następujące warunki:

1. Zasilanie 12v
    2. Podanie impulsa masowego o czasie najkrótszym ok. 2ms (mogą być dłuższe do 20ms - impuls z wtryskiwacza gazowego), ma powodować załączenie przekaźnika na stałe, niezależnie od ilości i czasów następnych impulsów podawanych masą.
    3. Po odłączeniu zasilania ma rozłączyć przekaźnik.
    4. Obciążenie na 12V bez znaczenia, natomiast na przewodzie sterujacym masą jak najmniejsze (zeby nie obciążać centralki LPG).

Z góry dziękuje.

caniggia.

BTW, prosze nie pisać po co odłączać pompe itp.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Ja bym wykorzysta w w roli zalączania po podaniu impulsu na masę NE555.
    Potem bramkę logiczną.

Tak tylko rzucam pomysl i nie podejmuje się zaprojektować bo nie mam czasu ,ale uklad wydaje się prościutki.
  • Poziom 11  
    no właśnie zadzwoniłem do firmy elektronicznej, mają mi zrobić za 1h za 80 zeta,

Tak czy inaczej dzieki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    no i zrobili, niestety nie działa jak jest podpięty pod cewkę wtryskiwacza sterowanego masą. Jest tak ze jak odłącze wtryskiwacz żeby nie obciążał to się załącza. I tu moja koncepcja się skończyła. Wtryskiwacz jest 1hm, pobiera coś koło 2-3A. napięcie pomiędzy masą a zasilaniem wtryskiwacza podczas pracy cos koło 10V mi wychodzi, a pomiędzy plusem wtrysku a masą z aku ponad 12.

Jakiś pomysł?
  • Poziom 11  
    Może moje pytanie wyda się dla Was głupie, ale czym różni się odcięcie pompy za pomocą przekaźnika, od tego impulsowego? Moje pytanie stąd,że po wymianie centralki na STAG2-W i jednoczesnym odcięciu pompy paliwa po przełączeniu na LPG właśnie z użyciem dodatkowego przekażnika pojawił się jeden mankament- auto (monowtrysk 16V)chodzi bezproblemowo, tylko jeśli dłużej niż ok. 1min. pracuje na wolnych obrotach(na lpg)to ponowne zwiększanie obrotów powoduje gaśnięcie silnika, czy to może byc wina tego przekażnika?
  • Poziom 34  
    jakieś to wydumane ? Po co tak sobie komplikować życie? Jeśli już koniecznie musisz odłączać pompę to przecież wystarczy wpiąć w jej obwód dodatkowy przekaźnik i sterować go sygnałem otwierającym zawór gazowy przed reduktorem + niezbędna zwłoka czasowa. Przełaczenie na benzynę powoduje zamkniecie gazu i natychmiastowe uruchomienie pompy.
  • Poziom 26  
    nie do końca jest tak prosto zrobić odcięcie pompy jeśli jest IV generacja gazu.wszelkie problemy się rozwiązują po otwarciu sterownika i wypuszczeniu sterowania z niego ( pomijam gwarancje,hermetyczność itp.)
  • Poziom 14  
    a przekaźnik zwłoczny, co wy z kosmosu jesteście?
  • Poziom 26  
    przy dobrej instalacji IV generacji powrót na PB jest realizowany przez pojedyńcze wtryski w odstępach czasowych i wówczas przekaźnik zwłoczny można wsadzić sobie w d... nowszy samochód poinformuje kolorową kontrolką na tablicy o załączeniu kilku wtrysków PB przy braku ciśnienia paliwa.
  • Poziom 11  
    na benzyne moj przechodzi za jednym razem. pompe odcinam w sumie normalnym przekaznikiem czasowym 10 sek po otwarciu zaworu gazowego, ale nie o to dokladnie mi chodzilo, bo chcialem odlaczyc dokladnie po wlaczeniu pierwszego wtrysku. a to wszystko dlatego ze u mnie wlacza sie emulator cisnienia ktory emuluje normalne cisnienie pracy, natomiast w tym momencie pompa jest pozbawiona sterowania i wali max cisnienie, a ze sterownik nie widzi ze jest wyzsze niz emulator, w zwiazku z czym paliwa daje w okresie otwarcia zaworu gazowego do przejscia na gaz 2x wiecej, bo nie skraca czasow wtryskow. u mnie czas wtryskow jest bardzo zalezny od cisnienia pompy.

mam taki przekaznik impulsowy dorobiony juz, ale jest tak ze na wtryskach 2ohm ktore mialem wczesniej zalaczal sie, natomiast na wtrysku 1ohm nie zalacza sie, dolozylem nawet diode zeby zrobic wieksza roznice potencjalow, ale nie zalacza sie.
  • Poziom 26  
    jeśli instalka nie załącza PB w specyficznych sytuacjach zwłoczny się sprawdza.jeśli schemacik działającego impulsowego nie jest tajemnicą to bardzo bym poprosił o wrzut na forum lub PW.
  • Poziom 26  
    chodziło mi o impulsowy sterowany wtryskami który posiada większe możliwości od zwłocznych.