Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfra plus jak ustawic w turcjii

13 Lis 2009 11:56 3619 26
  • Poziom 2  
    Zakupilam cyfre plus ale nie umiem jej ustawic:( Jakie ustawic hotbird w turcji? Poza tym dekoder turecki jakos lapie hotbird a jak podlaczam dekoder od cyfry to wyskakuje brak sygnalu:(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    dostalam philips dsr 6201/91
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Tzn na dachu sa talerze jeden na turksat a drugi na hotbird . Mam podlaczenie do obu. Ale i tak nie lapie cyfry plus.
  • Poziom 35  
    Napisz coś na temat instalacji antenowej...Czy jest tam diseqC?
  • Poziom 2  
    ojoj na to pytanie odpowiem po 18 jak maz wroci z pracy. moze on wie wiecej:)

Dodano po 4 [godziny] 19 [minuty]:

tak na gorze podlaczony jest diseqC
  • Poziom 35  
    I dlatego są problemy z odbiorem... zamień miejscami przewody od anten w przełączniku diseqC .
    W dekoderze tureckim zmień ustawienie dla portów diseqC.
  • Poziom 10  
    Witam mam podobny problem tyle,ze w Szwecji. Kiedy podlacze dekoder nie znajduje on zadnych kanalow oraz pokazuje brak sygnalu. Natomiast na dekoderze pozyczonym od znajomego,na tych samych ustawieniach anteny lapie mnostwo darmowych kanalow. Nie mam pojecia co zrobic,prosze o pomoc.
  • Moderator na urlopie...
    Może byś łaskawie napisał jaki masz dekoder.
  • Poziom 10  
    philips dsr 6201/91. W miedzyczasie udalo mi sie zlapac silny zielony sygnal na parametrach fabrycznych dekodera,natomiast kiedy wlaczam opcje wyszukiwanie kanalow dalej nic sie nie dzieje. Jestem pewien na 99% ze to satelita hotbird.Z gory dzieki za pomoc.
  • Warunkowo odblokowany
    pwseba napisał:
    philips dsr 6201/91. W miedzyczasie udalo mi sie zlapac silny zielony sygnal na parametrach fabrycznych dekodera,natomiast kiedy wlaczam opcje wyszukiwanie kanalow dalej nic sie nie dzieje. Jestem pewien na 99% ze to satelita hotbird.Z gory dzieki za pomoc.

Jeżeli to by był hotbird to nie miał byś problemu!:D
    Częstotliwości się pokrywają na różnych satelitach i pewniaka nie strzelaj.:D
    Sam dekoder to mało za odbiór ma wpływ cały zestaw może tak jeszcze byś opisał jaki posiadasz konwerter?!
  • Poziom 10  
    konwerter ALPS LO9.75/10.60 ghz. Strzelam pewniaka bo potrafie poslugiwac sie kompasem i dokladnie 13 stopni wschod mam ustawiony talerz. tylko dlatego napisalem,ze jestem tego pewien.
  • Warunkowo odblokowany
    pwseba napisał:
    konwerter ALPS LO9.75/10.60 ghz. Strzelam pewniaka bo potrafie poslugiwac sie kompasem i dokladnie 13 stopni wschod mam ustawiony talerz. tylko dlatego napisalem,ze jestem tego pewien.

Kompas to nie antena.
    To że umisz się posługiwać jednym urządzeniem nie znaczy i to wynika z opisu że drugim nie potrafisz.
    Wymień konwerter i dostaniesz oświecenia.:D
  • Poziom 10  
    to teraz doradz mi jeszcze na jaki konwerter mam wymienic??? i jakie przeslanki toba kieruja,ze to wlasnie konwerter????
  • Poziom 35  
    Na jakim południku mieszkasz.Ile stopni na wschód lub zachód jest przesunięta czasza.
    13 stopni na wschód to się ustawia antenę jak antena leży na południku 0.
    Jakie programy darmowe były odbierane na pożyczonym tunerze.
  • Poziom 10  
    na pozyczonym dekoderze mialem mnostwo kanalow niemieckich,natomiast nie mialem zadnego sygnalu i zadnego kanalu na swoim dekoderze. teraz natomiast mam silny sygnal na swoim,ale zadnych kanalow na pozyczonym i na swoim. a 13 stopni na wschod ustawialem od poludnika 0.
  • Warunkowo odblokowany
    Musisz znaleź polski kanał chociażby TELE 5 ponieważ polonia nadaje także z astry.
    Najprawdopodobniej znalazłeś astrę i wystarczyło o 6 stopni przesunąć antenę w prawo stojąc za nią.
    Każdy inny konwerter zamiast tego alpsa.
    Domniemam że nie jest nowy ten alps?
  • Poziom 35  
    pwseba napisał:
    na pozyczonym dekoderze mialem mnostwo kanalow niemieckich

Jeżeli nie było polskich kanałów to nie ustawiłeś HB,
    pwseba napisał:
    13 stopni na wschod ustawialem od poludnika 0.

Czyli źle myślisz po twoje położenie na pewno nie jest na południku zero jeżeli mieszkasz w Szwecji.
  • Poziom 10  
    nie jest nowy. okej sprobuje zrobic jak radzicie i mam nadzieje ze cos sie uda stworzyc. tele 5 jest tylko na hotbirdzie????
  • Poziom 10  
    ale kompas wskazuje na poludnie i od tego wskazania ide 13 stopni w lewo,chyba ze juz totalnie nie mam racji.
  • Poziom 35  
    pwseba napisał:
    ale kompas wskazuje na poludnie i od tego wskazania ide 13 stopni w lewo,chyba ze juz totalnie nie mam racji.

Już Ci napisałem nie mieszkasz na południku zero żeby przesuwać antenę o 13 st na wschód.
    Według tego kalkulatora przesuwasz tylko jeden stopień.
    Jednak obsługę kompasu nie do końca kumasz.
    Jeżeli przestawiłeś 13st to jesteś na pozycji 24-25st czyli złapałeś prawdopodobnie astrę 23,5 stopnia.
  • Poziom 10  
    okej zrobilem wszystko co mi radziliscie zlapalem silny zielony sygnal,kiedy wciskam wyszukiwanie kanalow znajduje mi ich 841,a kiedy wchodze na liste sa to kanaly cyfry,wiec teoretycznie powinno byc okej tylko teraz kiedy zostawiam dekoder na kanale tvp info i czekam na aktywacje karty dalej mam ten czerwony kwadracik,czy tak powinno byc i powinienem dalej czekac czy wciaz robie cos nie tak????
  • Poziom 10  
    okej tak zrobie w kazdym razie mam kanaly takie jak tele 5 czy tvp biznes, na tvnie i tvn 7 mam tylko dzwiek. nie wiem czy to cos oznacza????

Dodano po 44 [minuty]:

okej poszlo. gra jak powinno. dzieki wszystkim za pomoc:)