Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mackie SRM 450 grają na pół mocy a dioda PEAK ciągle świeci

13 Lis 2009 15:16 5800 36
  • Poziom 9  
    Witam.
    Problem jak w temacie.
    Posiadam 2 kolumny aktywne Mackie SRM 450 (kable mikrofonowe Klotz stereo po 9 metrów i zasilające też po 9 metrów).
    Do tego mikser Behringer DDM 4000, 2 odtwarzacze Denon DN-S1200 (połączone z mikserem kablami Prolink), system bezprzewodowy SHURE PG288/PG58 (połączony z mikserem kablami Klotz).
    Cały sprzęt kupiony w październiku.
    W instrukcji Mackie napisane że dioda PEAK powinna migać sporadycznie natomiast, gdy pali się ciągle należy ściszyć, gdyż jest za głośno na ten sprzęt.
    Chodzi oto że ta lampka pali się cięgle nawet gdy moc jest na połowie, a miga gdy jest naprawdę cicho.
    Proszę o jakieś wyjaśnienia o co tu chodzi. Czy można używać tych głośników nawet wtedy gdy dioda PEAK ciągle świeci? Przecież za głośno nie jest. Czy nic nie grozi głośnikom?
    Dodam, że sprzęt testuję na przykład w pomieszczeniu gospodarczym 10m x 5m lub na sali domu kultury dwa razy większej.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomocne odpowiedzi.
  • Poziom 22  
    Witam z tego co ja wiem to peak oznacza przesterowanie sprzętu(ale mogę się mylic)i wtedy podajemy na głosniki prąd stały czego nie wolno robic.. bo głośniki wtedy stają się grzałkami(cewki). miałeś tak od początku? bo to jest dośc dziwne może wina leży w wzmacniaczu?
  • Poziom 34  
    Może system wykrywania przesterowania się walną i reaguje na zbyt niskie napięcie sygnału. Osobiście oddałbym po prostu kolumny na gwarancji do serwisu i niczego na własną rękę bym nie ruszał.
  • Poziom 9  
    Tak jest od początku i na dwóch głośnikach. Nie można zrobić głośniej bo od razu zapala się dioda PEAK i świeci ciągle. A przesterowanie robi się chyba wtedy jak jest za głośno na sprzęt. Głośniki są aktywne więc od razu podłączam pod mikser.
  • Poziom 30  
    Czy przypadkiem nie przesterowujesz mixera? Najlepiej nie przekraczac +2db na kazdym z kanalow i masterze. Czy problem wystepuje nawet po bezposrednim podpieciu kolumny pod odtwarzacz? Co z dioda signal? Kiedy sie zapala?
  • Poziom 34  
    Jakby przesterowywał sygnał to by się clip w paczkach nie palił. Przecież nie ma tam wbudowanego miernika zniekształceń charmonicznych :)
  • Poziom 28  
    a nie mylisz peak z diodą sygnałową ?

jak nie to tylko servis gwarancyjny
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem.
    Sprawdzałem na samym odtwarzaczu i dioda PEAK nie świeci się.
    Dopiero zaczyna migać jak da się naprawdę dużo mocy.
    Natomiast dioda SIGNAL PRESENT lekko miga gdy jest w miarę cicho, a świeci się ciągle przy większej głośności i gdy bije mocny bass.
    Rozumiem że tak być powinno i teraz jest wszystko w porządku?
  • Poziom 28  
    tak właśnie ma być
  • Poziom 9  
    A jeszcze mam takie pytanie z innej beczki.
    Co myślicie o tym moim sprzęcie? Czy nadaje się?
    Jeśli tak to na jakie imprezy? Chodzi mi o wielkość lokalu i ilość uczestników.
    Bo planuję z czasem gdzieś wystąpić ale na razie nie wiem z czym do ludzi.
  • Poziom 30  
    Niestety 12" glosnik nie da wiele basu, na jakies wesele dla starszych osob starczy, na dyskoteki dla mlodych ktorzy lubia jak bas przewraca flaki to sie nie nada.
    A co z ta dioda peak? Wczesniej sie pomyliles, czy tylko jak muzyka gra przez mixer to ona sie zapala?
  • Poziom 12  
    Często diody peak zapalają się (mimo że możesz grać na połowie mocy) gdy są spadki napięcia. Może to jest powód?
  • Poziom 16  
    A moze w tych pakach peak jest polączony z protectem i swieci sie bo mają jakąs wadę. A ty sam lutowaleś kable? Czy kazdy (1,2,3 pin) w xlr sa osobno czy 1 i 3 sa laczone? I jakimi kablami podłączasz tego danona bezposrednio do koluumn?
  • Poziom 28  
    sobolewo napisał:

Co myślicie o tym moim sprzęcie? Czy nadaje się?

nadaje się nadaje tylko jakieś basy być doczepił (np. 2szt 18") i wszelkie rodzaje imprez tanecznych na 100osób a nawet ponad możesz robić nawet na grubo...oczywiście bez przesady 120dB na parkiecie nie będzie ale to zupełnie ci nie potzrebne
  • Poziom 16  
    Jakimi kablami podpinasz cd?
  • Poziom 9  
    Denon podpinany do kolumn kablem RCA-XLR
    Wszystkie kable mam ze sklepu i nie znam się na tym jak są wykonane
    Sprawdzane było jeszcze na innym mikserze i też jest ok
    Więc coś jest nie tak z tym Behringerem
    A co do sprzętu to rozumiem że bez kolumn basowych ani rusz żeby obsługiwać takie imprezy nawet do 200 osób?
  • Poziom 30  
    Do 200osob potrzeba z 1KW basu na strone ;) Sam posluchaj jak to gra, to sie dowiesz czy sie nadaje. Osobiscie widze to kolumny gdzies w 50m2. Jasne, ze nawet i w 100m2 bedzie glosno, ale imprezowicze nie beda czuli takiego uderzenia jak w klubie ;)
    Co z tym mixerem, nie przesterowujesz go? Pisalem o tym na poczatku.
  • Poziom 16  
    No bez przezprzesady 1 kw na strone zakladajc bas ok 100 db. Troche za duzo :P A jaie kabe z mixera ? do pak
  • Poziom 25  
    dowodca_armii napisał:
    Do 200osob potrzeba z 1KW basu na strone ;)
    Rozbawiłeś mnie naprawdę, co poniektórym przewraca się w głowach od mocy jaką dysponują. Moc którą podałeś to chyba w peaku, ja osobiście bałbym sie o zdrowie ludzi na sali, kolega miał impreze na której dzieci ze starszych klas podstawówki wymiotowały i miały inne dolegliwości z nadmiaru basu. Kolega jak kolega, nie przejmował się zbytnio nauczycielami, którzy prosili o zmniejszenie basu. Podam przykład sala 150m^2, ludzi ponad 200, zestaw 4x200w było co najmniej o jeden zestaw za dużo. Wylatujecie z takimi obliczeniami jak na plener!! Co do kolegi to powiem tak, że słyszałem aktywne basy Mackiego, grają poprawnie więc mogę polecić po 2 najsłabsze sztuki z tej firmy. Chyba że kolega woli coś lepszego... Cóż same SRM 450 to wielkie g..., barwa może poprawna, ale elektronika i jakość wykonania to mało powiedziane przegięcie, z tego co wiem to driver jest zasilany z jednego tranzystora.
  • Poziom 16  
    krzysiuc napisał:
    dowodca_armii napisał:
    z tego co wiem to driver jest zasilany z jednego tranzystora.

HAha dobrze ze chociaz z trnzystoraP
  • Poziom 18  
    krzysiuc napisał:
    dowodca_armii napisał:
    Rozbawiłeś mnie naprawdę, co poniektórym przewraca się w głowach od mocy jaką dysponują. Moc którą podałeś to chyba w peaku, ja osobiście bałbym sie o zdrowie ludzi na sali, kolega miał impreze na której dzieci ze starszych klas podstawówki wymiotowały i miały inne dolegliwości z nadmiaru basu. Kolega jak kolega, nie przejmował się zbytnio nauczycielami, którzy prosili o zmniejszenie basu. Podam przykład sala 150m^2, ludzi ponad 200, zestaw 4x200w było co najmniej o jeden zestaw za dużo. Wylatujecie z takimi obliczeniami jak na plener!! Co do kolegi to powiem tak, że słyszałem aktywne basy Mackiego, grają poprawnie więc mogę polecić po 2 najsłabsze sztuki z tej firmy. Chyba że kolega woli coś lepszego... Cóż same SRM 450 to wielkie g..., barwa może poprawna, ale elektronika i jakość wykonania to mało powiedziane przegięcie, z tego co wiem to driver jest zasilany z jednego tranzystora.

A może dzieci poprostu coś sobie podpijały pod stolikami ? ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    krzysiuc jak ktoś tu przesadził to raczej ty a nie dow. armi takie bajki że dzieci rzygały od nadmiaru basu z 4ech kolumn 200W na 150mkw to kolega ci ładny kit wcisnął jeden z tych "mój sprzęt jest taki kozacki, że ..." 1kW basu na stronę to norma
    dzieci się pewnie spiły albo najadły jakiś świństw od dealera a bas nie miał nic z tym wspólnego jeszcze nie słyszałem żeby 800W zrobiło na kimś większe wrażenie na takiej sali choć nie mówię że to za mało

Na taką sale (typowa sala KK) dwie kolumny nadstawkowe i jeden dobry basik ok 500-1000W w zupełności wystarczą "do wesel" ale można dużo więcej,

Moderowany przez dj-MatyAS:

Piętro wyżej prosiłem o skupieniu się na meritum...
    Post nie związany z tematem.
    Regulamin p.10.2, 10.4
    Ostrzeżenie.

• Poziom 25  
    Dzieci rzygały na zupełnie innej imprezie, na której basu było właśnie około kilowata na stronę.

Regulamin p.10.2, 10.4
    Ostrzeżenie.

• Poziom 16  
    1 Kw przy 100db w basie to jest naprawde duzo. DObry bas 400 wat z dobrym zejsciem i styka

Kolega również nie ma zwyczaju czytać i wyciągać wniosków?
    Regulamin p.10.2, 10.4
    Ostrzeżenie.

• Poziom 30  
    Wedlug mnie 200 osob w pomieszczeniu 100m2 to jest malo realne. Wyszedlem z zalozenia ze bedzie to sala przynajmniej 250m2, jesli jest to jakas hala gimnastyczna to jest pewnie wysoka, co pogarsza brzmienie. Oczywiscie wszystko zalezy od akustyki pomieszczenia, granej muzyki i zapotrzebowania. Np. dwa basy 15PS100 plus koncowka 1kW na glosnik i to jest idelany zestaw. Przeciez nie trzeba grac na clipie, a zapas sie przyda.
    Osobiscie uwazam ze lepszym zakupem byloby kupic kolumny na 15" glosniku basowym. Wystarczylyby w zupelnosci do 100m2. Wiekszosc "mobilnych DJ" tak gra. Oczywiscie same nadstawki nie maja zadnego porownania do mniejszych nadstawek z subbasami. W kazdym razie mysle ze nikt nie narzekalby na mala ilosc basu. Kick bass bedzie czuc.
    Do Pana Moderatora: Chcialem sie tylko ustosunkowac do mojej wczesniejszej wypowiedzi, przez ktora rozpetala sie "klotnia", jak to zwykle bywa na Elektrodzie ;)

Regulamin p.10.2, 10.4, oraz 15.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 25  
    Cóż powróćmy do tematu, czyli co po opisie kolegi możemy wnioskować, że przyczyna peaku leży po stronie wysterowania, kolumna nie ma nic do rzeczy, jest sprawna? Cóż moim, jeśli kolega chce zabrać się za imprezy to powinien mieć do każdej satelitki po 1 basie. Jak wcześniej wspomniałem proponuję Mackiego, ale bardzo ostrożnie z tą firmą.
  • Poziom 28  
    Ja mam podejrzenie że autor pomylił diodę "signal present" z diodą "clip" a teraz po prostu głupio się przyznać (ale niema się co wstydzić nie jest pierwszy) kiedyś był podobny ambaras z wzmacniaczem ADS... "panowie miga clip w połowie mocy" okazalo się że miga signal a nie clip
    kolumny te mają wbudowany filtr 70Hz więc o przypadkowym katowaniu niskim basem kolumn nie ma mowy choć filtr można wyłączyć a nawet włączyć kontur.

Co do wyżej zaistniałej sytuacji ... proszę więcej luzu jak dla mnie normalna rozmowa nikt nikogo nie obraża i wcale nie OT. kwestia nurtująca a trzeba było ją dokończyć na prv a zawsze myślałem że to forum dla nas

Jedno tylko wspomnę do autora wsparcie na basie trzeba dopasować do możliwości nadstawek użycie za słabego basu nie pozwoli wykorzystać topów w pełni albo będą dalej braki natomiast zastosowanie potężnych subwooferów do małych nadstawek też jest bez sensu bo nie wykorzysta się ich możliwości lub dzwięk będzie "przygniatający" (objawy- niepokój, stres, zmęczenie) dobrze jest gdy bas jest 0 lub +3dB od reszty w zależności od muzyki
    więc prosta kaukulacja koluma ma 300W 98dB to sub powinien mieć ok 600W 98dB ( na strone) czyli np. po jednym 18PS76 i wszystko w tym temacie