Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przerwana ścieżka licznika opel kadett Opel Kadett 1.6

13 Lis 2009 15:28 2328 6
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam taki problem iż mam przerwaną ścieżkę na tej "płytce" która podaje prąd do wszystkich wskażników w liczniku czy w jakiś sposób mogę je zlutować z powrotem ???
  • Poziom 18  
    Kolego nie wiem czy dasz rade (jak dużo ścieżki się przepaliło) ale jakby Ci się udało to połóż z powrotem tą ścieżkę lutownicą (oczywiście z cyną) i połącz przepalony odcinek.
  • Poziom 11  
    przepalona jest tylko jedna scieżka na odcinku ok. 0,5 cm tylko cały problem jest w tym że scieżki są na "płytce" która jest wykonana z folii i nie wiem czy jej nie przepale lutownicą
  • Poziom 18  
    Kolego to jeszcze powiem Ci tak morze rozwiązanie prymitywne ale mniejsze prawdopodobieństwo przepalenia. Weź zwykły kabelek i polutuj go punktowo z końcami przerwanej ścieżki (za skutki powstałe w wyniku lutowania nie odpowiadam:D ) Spróbuj delikatnie zlutować.
  • Poziom 39  
    podłóż pod folię nóż tak aby przylegał do folii i dotykaj krótko rozgrzanym grotem
    dobrze jest podrapać ścieżkę aby miedź była czysta, posmarować to miejsce topnikiem a cynę rozgrzać na grocie i dopiero brać się za przylutowanie przewodu czy drucika
  • Poziom 11  
    a czy nie ma innego sposobu np jakiejś pasty czy kleju żeby skleić to na zimno ???
  • Poziom 32  
    Nie ma. Ja jak mam taki problem nigdy nie lutuje krosa bezpośrednio w upalonym miejscu - ta folia topi sie szybciej niż myślisz. Lutuje do nabliższych punktów w których zaciskane są opory czy inne elementy.