Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny podłogowe na 18AKX i DX25

Czarekp9 13 Lis 2009 15:42 17004 19
  • kolumny podłogowe na 18AKX i DX25

Witam.

Chciałbym przedstawić konstrukcję tym razem nie moją a taty :D

Głośniki

Użyte głośniki to STX 18/130 AKX i Vifa DX25TG09-04 ( nowsza wersja)

Zwrotnice

Zwrotnice wg. projektu z forum, elementy z polinka ( cewki powietrzne, kondensatory jantzen Cross Cap).

Obudowa

Obudowa wykonana z płyty wiórowej 18mm, front mdf 19mm. Skrzynka fornirowana dębem sprowadzanym z holandii ( troszke inny niż normalny dab), malowany pistoletem bejcą ( nie pamietam symbolu ), na to 3 warstwy lakieru ( 2 warstwy podkladu, po nałorzeniu szlifowane). Front malowany pistoletem, i lakierowany, kolor to antracyt bodajże. W środku komora dzielona na 24 litry i do tego dochodzą wzmocnienia. Wykonane zostały również frezy pod głośniki. Podstawka z 2 złączonych płyt mdf 19mm, lakierowana jak front.

Cennik:

Stx 18akx- 300zł z przesyłką
    vify- 240zł z przesyłką
    polink- 105zł z przesyłką

SUMA: ok 650zł

reszta na stanie...

Wrazenia

Podpięte do ampli. Yamaha rx-497 po pierwszym uruchomieniu pozytywne bardzo zaskoczenie, inny wymiar dzwięki w porównaniu do klonow mietkow, wysokie świetnie, srednica również i sporo basu dynamicznego ( po opiniach myślałem ze basu nie usłyszę, a tu wielkie zaskoczenie). Polecam kolumny na takim zestawieniu głośników. Bardzo przyjemnie grają, aż nie chce się wyłączać, ogółem za taką cenę świetnie... Polecam

Fotki:
    kolumny podłogowe na 18AKX i DX25 kolumny podłogowe na 18AKX i DX25 kolumny podłogowe na 18AKX i DX25 kolumny podłogowe na 18AKX i DX25

Fajne!
  • #2 13 Lis 2009 15:47
    Mitur23
    Poziom 23  

Bardzo ładne wykonanie..wrecz salonowe.. Możesz powiedziec jak sobie radzi z basem ta 18-tka? jest jakiś pomruk? :D Jak na taki efekt to całkiem niski koszt.. masz może do nich jakiś subwoofer?

• #3 13 Lis 2009 16:24
    Czarekp9
    Poziom 9  

basu jest sporo, naprawdę. Robiąc te kolumny byłem przekonany po opiniach ze basu nie bedzie ale w 18m kw spokojnie wystarcza, czasem sie zmniejszy czasem zwiekszy w zaleznosci od nagrania ;)

• #5 14 Lis 2009 10:18
    Czarekp9
    Poziom 9  

głównie rock alternatywny, blues, i troszeczkę reggae.

• #6 14 Lis 2009 17:26
    torino12
    Poziom 9  

Takze podoba mi sie konstrukcja .czy mozna prosic o dokładniejszy wymiar płyt

• #7 14 Lis 2009 22:16
    Czarekp9
    Poziom 9  

wysokość 95cm kolumna + 4cm podstawka i małe nóżki czyli 1m. , szerokość 21cm, głębokość 25 chyba :)

• #8 15 Lis 2009 11:37
    torino12
    Poziom 9  

a czy posiadasz jakies foty z jej budowy??

• #9 15 Lis 2009 12:32
    Mariusz O
    Poziom 17  

Kolumny śliczne, wykonane bardzo solidnie. Ktoś mógłby pomyśleć że to są kolumny fabryczne lub z salonu.
    Piszesz że kolumna dzielona jest na komorę 24L, czy ta objętość jest wyliczona czy kolumna zbudowana została w oparciu o jakiś wzór innej kolumny?

• #10 15 Lis 2009 13:54
    Czarekp9
    Poziom 9  

Ogółem ten głośnik potrzebuje koło 23l, a ja znalazłem ciekawy projekt na stronie trolesa grevesena ( czy jak to się pisze) skorzystałem z niego, bo pasował litrażem:

kolumny podłogowe na 18AKX i DX25

• #11 15 Lis 2009 15:34
    torino12
    Poziom 9  

o to właśnie chodziło, dzięki

• #12 15 Lis 2009 22:09
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

Szkoda ze przetlumaczyl autor automatycznym translatorem opis brzmienia kolumn. "Podpięte do ampli. Yamaha rx-497 po pierwszym uruchomieniu pozytywne bardzo zaskoczenie, inny wymiar dzwięki w porównaniu do klonow mietkow, wysokie świetnie, srednica również i sporo basu dynamicznego ( po opiniach myślałem ze basu nie usłyszę, a tu wielkie zaskoczenie)"
    wiec jak to gra naprawde?

• #13 16 Lis 2009 16:31
    lubieelektryke
    Poziom 10  

A ile ta kolumna ma mocy???

• #14 16 Lis 2009 16:35
    Czarekp9
    Poziom 9  

Dr.Zepsuj napisał:
    Szkoda ze przetlumaczyl autor automatycznym translatorem opis brzmienia kolumn. "Podpięte do ampli. Yamaha rx-497 po pierwszym uruchomieniu pozytywne bardzo zaskoczenie, inny wymiar dzwięki w porównaniu do klonow mietkow, wysokie świetnie, srednica również i sporo basu dynamicznego ( po opiniach myślałem ze basu nie usłyszę, a tu wielkie zaskoczenie)"
    wiec jak to gra naprawde?

Pisząc normalnie gra to wszystko bardzo ładnie, basu jest w miare, nie mulącego, średnie i wysokie tony bardzo wyraźne.

• #16 20 Gru 2009 14:07
    Czarekp9
    Poziom 9  

dopiero teraz, gdy przyszedł mi odtwarzacz yamaha cdx-397 mkII, razem z Yamahą rx-497 tworzą bardzo ładnie grający duet. Naprawdę brzmienie jest świetne, nic mu nie brakuje, wysokie tony bardzo czyste, zero szumów piachu itp, średnie są również świetne, bas ładnie nisko schodzi, jest go wystarczająco w 18m kw, no i przestrzeń świetna, po wysunięciu kolumn na ok. 50-60cm od sciany znikają w pokoju, jakby był koncert przede mną. Porównywałem je z monitorami na seasie 27tdfc aluminiowym i tonsilu 13/40 z okraglum koszem. Wysokie byly na równym poziomie, średnica lepsza, wyraźna, basu więcej, no ale wiadomo, tam był mniejszy głośnik. Scena w moich byla bliżej, w monitorach cofnięta i bardziej skupiona na środku. Podsumowując warto zrobić takie kolumny :)

• #17 25 Maj 2013 19:41
    tonsilia
    Poziom 9  

witam, su z čech, proše o zwrotnice 18AKX a DX25 děkuji

• #19 31 Sie 2013 20:41
    arrow00
    Poziom 11  

Witam,
    mam pytanie odnośnie tego projektu.
    Przymierzam się do wykonania pierwszych kolumn DIY i po kilku tygodniach szukania postanowiłem zrobić prezentowany projekt.
    Niestety przy szukaniu głośników pojawił się problem bo nie mogę nigdzie znaleźć STX 18/130 AKX.
    Jedyne na co trafiłem to używki ale pojawiły się raz na aukcji z czerwcu.
    Czy jest możliwość zamiany tego głośnika na jakiś inny bez zmian w zwrotnicy ?
    Jeśli nie to czy możecie polecić jakiś zestaw głośników ze zwrotnicą do nich w podobnych pieniądzach i jakości ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Tomek

• #20 01 Wrz 2013 00:06
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    Czy jest możliwość zamiany tego głośnika na jakiś inny bez zmian w zwrotnicy ?

Nie jest to możliwe w żadnym przypadku.

Cytat:
    Jeśli nie to czy możecie polecić jakiś zestaw głośników ze zwrotnicą do nich w podobnych pieniądzach i jakości ?

Coś z http://diyaudio.pl/forumdisplay.php/39-Projekty ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME