Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno nowego samochodu. Drobne wahania.

Mychatel 13 Lis 2009 17:08 1311 9
  • #1 13 Lis 2009 17:08
    Mychatel
    Poziom 15  

Witam. Moi rodzice mają zamiar kupić nowy samochód a mianowicie Fiata Sienę rocznik 1999 silnik 1.6 16V (103KM). Przebieg 77 tys Km.
    Obecnie mamy Opel vectra rocznik 1994 silnik 1.8(95KM).

Problem polega na tym, że rodzice nie wiedzą czy kupić tą Sienę czy wyremontować Opla? A trzeba by było trochę: blacha i lakier, cieknący bak paliwa, sterownik pompy ABS i łącznik stabilizacji.
    Co mają robić? Brać Sienę czy zrobić Opla?
    Z góry dzięki za pomoc:)

0 9
  • #2 13 Lis 2009 17:13
    milejow
    Poziom 42  

99 rocznik i 77 tysi,szlaban na wychodne miała ta siena?

0
  • #3 13 Lis 2009 17:15
    Mychatel
    Poziom 15  

Jeździł nią starszy pan i tylko po Poznaniu:)

A i jeszcze miałem zapytać ile ta Siena pali?

0
  • #4 13 Lis 2009 17:33
    boogdan
    Poziom 15  

Mychatel napisał:
    Jeździł nią starszy pan i tylko po Poznaniu:)

dobre, zawsze jak się kupuje samochód, to okazuje się, że jeździł nim jakiś staruszek raz w tygodniu w niedzielę rano do kościoła :D

Mychatel napisał:
    A i jeszcze miałem zapytać ile ta Siena pali?

mam fiata palio z takim samym silnikiem - spalanie na mieście w zimie koło 14litrów, na trasie koło 10, w lecie na mieście jakieś 10litrów, na trasie 8. na mieście jeżdżę codziennie do pracy ok 6km w jedną stronę.

0
  • #5 13 Lis 2009 19:45
    tzok
    Moderator Samochody

6km w jedną stronę to żadna jazda, przy takich "przebiegach" nie ma co mówić o spalaniu, zawsze wyjdzie kosmiczne. Jeździsz na gazie czy na benzynie?

Chyba brałbym Sienę, w kosztowne remonty nie ma się co pakować, zwłaszcza jak auto już zaczyna się sypać. Pamiętać jednak należy, że Siena jest autem o klasę gorszym (mniejszym) od Vectry.

0
  • #6 13 Lis 2009 21:05
    Mychatel
    Poziom 15  

Kurcze. To ja już sam nie wiem. Vectra pali dużo jak cholera, ale jeżeli Siena ma palić tyle samo to mam problem.
    Tylko nadal nie wiem co robić, bo Opel to jednak niemiecka marka, czyli na pewno solidniejsza i lepsza niż fiat, ale znowu Opel się sypie, ale może jednak warto go zrobić?
    Sam nie wiem. Bo aż tak źle nie jeździ, tylko podczas skręcania coś jakby w kole skrzypi i nie wiem co to. Czy to może ten łącznik stabilizacyjny? Nawet nie wiem co to jest.

0
  • #7 13 Lis 2009 22:48
    tzok
    Moderator Samochody

Nie wiem skąd się biorą takie opinie - ani Opel to nie niemiecka marka (od baaardzo dawna to było GM), ani Fiat nie ustępuje mu solidnością. Jak sobie popatrzyłem na zawieszenie w Polo i w Punto , to właśnie Fiatowskie wygląda o wiele bardziej solidnie. Ojciec ma Opla, a ja mam Fiata i nie dość, że moje auto jest starsze, było gorzej rozbite, jest kupione od handlarza, więcej jeździ to i tak ojca Opel bardziej rdzewiej i częściej się psuje.

0
  • #8 14 Lis 2009 01:10
    Mychatel
    Poziom 15  

Czyli jednak brać Fiata?
    Kurde, żeby tylko tyle nie palił to by było elegancko.

0
  • #9 14 Lis 2009 08:40
    lowlander
    Poziom 15  

Mychatel napisał:
    Czyli jednak brać Fiata?
    Kurde, żeby tylko tyle nie palił to by było elegancko.

U kolegi który pisał wyżej palił tyle ze względu na krótkie dystanse jakie pokonywał, a jak wiadomo ssanie elektroniczne swoje wciągnie, myślę że na dłuższych dystansach te auto spali mniej, w końcu to nowszy konstrukcyjnie silniczek niż w oplu.

0
  • #10 16 Lis 2009 20:44
    Mychatel
    Poziom 15  

Ok:)
    Bardzo wam dziękuję za pomoc:)
    A temacik zamykam.
    Pozdro:)

0