Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta 1250W - pionowe pasy białe i jeden czarny

bartws 13 Lis 2009 20:38 1857 3
  • #1 13 Lis 2009 20:38
    bartws
    Poziom 9  

Witam wszystkich :)
    Mam problem z drukarką minolta 1250W. Mianowicie na wydruku jest wiele jasnych pasków, oraz jeden czarny po prawej stronie. Poniżej zamieszczam foto:

Jeśli chodzi o ten jeden czarny pasek, to chyba znalazłem przyczynę. Na jednym wałku jest ciemna kreska, która położeniem odpowiada tej na wydruku:
    Minolta 1250W - pionowe pasy białe i jeden czarny Minolta 1250W - pionowe pasy białe i jeden czarny

W związku z tym mam pytanie. Czy można coś zaradzić na te przypadłości we własnym zakresie? Jeśli tak, to od czego zacząć, czym czyścić i w jaki sposób?
    Drukarkę dostałem od znajomego, jest napełniona.
    Bardzo proszę o jakąś radę.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 15 Lis 2009 18:18
    lordqpa
    Poziom 24  

Czarny pasek to własnie to co pokazujesz. Uszkodzony wałek grzewczy. Generalnie naprawa nieopłacalna. Białe paski - problem to tonerem.

0
  • #3 15 Lis 2009 23:00
    serwek
    Poziom 25  

lordqpa napisał:
    ... Białe paski - problem to tonerem.

A dokładnie z regenerowanym wkładem toner-owym....:))
    Wałki magnetyczne w 1250W/1300W/1350W... są wyjątkowo delikatną kwestią....
    Co do wałka utrwalania oraz dociskowego... sprawdź czy przetarcie olejem silikonowym ("Silol" - Apteka / małe opakowanie) na to nie pomoże. Być może to tylko nagar brudu utrwalony wraz z toner-em.
    To jak z gorącą patelnią i tłuszczem. Tłuszcz, żeby nic sie nie przylepiało....
    Pozdrawiam
    "serwek" ;))

0
  • #4 19 Lis 2009 11:58
    bartws
    Poziom 9  

Bardzo dziękuje za odpowiedzi :)
    Dowiadywałem się w kilku aptekach, niestety nigdzie nie było silol'a :(

Ale już rozwiązałem problem czarnego paska, rozebrałem wszystko i okazało się, że taki wałek włochaty miał na około jakiegoś "gluta". Doczyściłem go, znaczy wyczesałem grzebieniem :D i teraz wydruk wygląda tak:
    Specjalnie ta sama fotka dla porównania

Białe paski tylko zostały, czyli kwestia tonera. Domyślam się, że sama wymiana proszku nic nie zmieni? Szukałem jakiegoś opisu odnośnie czyszczenia i uzupełniania, ale niestety nie znalazłem. Proszek mam, opisu niestety nie mam.
    Proszę o pomoc(poradę) jeszcze w tej sprawie :)

0
  Szukaj w 5mln produktów