Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5310 XpressMusic Nie działa mikrofon

13 Lis 2009 21:04 3381 4
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam problem z mikrofonem w Nokii 5310 XpressMusic. Mikrofon działa ale bardzo słabo, do tego głośnik dzięków (dzwonków) też bardzo cicho odtwarza prawie nie słychać a na dodatek trzeszczy, jedynie co działa to głośnik słuchawki.
    Z tego co zauważyłem to mikrofon jest lutowany do płyty, więc samodzielna naprawa odpada, w komisie albo popsują całkiem telefon albo zażądają grubej kasy bo wymiana nie jest łatwa.
    Co mi proponujecie zrobić? Trochę podejrzane jest że mikrofon i buzer nie działa, czyżby to soft, elektronika?

Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 38  
    Mikrofon - jedynie jego przelutowanie Cię ratuje. A jeżeli chodzi o głośniki w korpusie(są 2) to mogły się po prostu zużyć, zwłaszcza jeżeli używasz telefonu w zapylonym pomieszczeniu lub często ma kontakt z metalowymi opiłkami. Trzeba je wymienić i po problemie.
  • Poziom 40  
    Naprawiam telefony i tak jak kolega wyżej napisał, że buzery nie lubią kurzu i opiłków.
    Co do mikrofonu to ja go wymieniam montując na cieniutkich drucikach ( w nokiach i SE ) i do tej pory nie miałem jeszcze raklamacji.
  • Poziom 38  
    Z montowaniem na drucikach jest 10 razy więcej roboty niż z normalnym lutowaniem ;) Raz tylko tak musiałem zrobić, kiedy poprawiałem po kimś, kto urwał pady mikrofonu z płyty głównej.
  • Poziom 15  
    Jakoś nie widzę tego najlepiej ;) Zauważyłem że ścieżki noszą ślady korozji, nie dużo ale coś się pojawiło, przepuszczam że tel był zalany i dalszą naprawę chyba sobie podaruję. Dodam jeszcze że zabrudzeń, metalowych opiłków nie było, za prosto by było ;)

Dzięki za odpowiedz

Ja jeszcze pomyślę co z tym fantem zrobić, jak nie to na all...