Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA CK-100 i CU-11 zmiana podświetlania, tuning

sq1gqp 13 Lis 2009 22:42 3740 1
  • #1 13 Lis 2009 22:42
    sq1gqp
    Poziom 23  

Witam, czy ktoś próbował może zmienić kolor podświetlenia z niebieskiego lub zmiany jasności tego podświetlania? Może ktoś z was wie jak rozebrać ten okrągły manipulator (CU-11) - czy pociągnąć mocno gałkę czy może jakoś inaczej?
    Myślę z przelutowaniu niebieskich diod na pomarańczowe.
    Czy można w tym zestawie zmienić jakieś zaawansowane opcje? Np wyłączyć dźwięki przy łączeniu z telefonem i mp3 (ale to pikanie zamiast Nokia Talk także) albo zmienić czas mute jaki zestaw czeka po wygenerowaniu dźwięku z telefonu abo może melodyjkę kiedy ktoś dzwoni?

0 1
  • #2 16 Lis 2009 16:17
    sq1gqp
    Poziom 23  

Witam, szukałem i nie znalazłem żadnch informacji jak rozebrać, czy da się wymienić.. więc sam wyeksperymentowałem jak zmienić ten paskudny niebieski, świecący niczym latarnia w nocy kolor podświetlenia w CU-11 od nokia ck-100.

Manipulator rozbiera się dość prosto ale trzeba odwagi za pierwszym razem, wystarczy moocno pociągnąć gałkę do góry - jest zakładana jak na zwykły potencjometr.

Załączam foto rozebranego manipulatora oraz efekt końcowy po wymianie pasujący elegancko pod design Lexus'a IS-200.

Wymianie podlegają 4 zwykłe diody SMD, niestety nie udało mi się dostać pomarańczowych ale żółte i tak wyglądają o wiele lepiej nić niebieskie.

Przy okazji - może ktoś próbował modyfikować w tym zestawie tą paskudną melodyjkę (ringtone) kiedy ktoś dzwoni?

NOKIA CK-100 i CU-11 zmiana podświetlania, tuning NOKIA CK-100 i CU-11 zmiana podświetlania, tuning NOKIA CK-100 i CU-11 zmiana podświetlania, tuning NOKIA CK-100 i CU-11 zmiana podświetlania, tuning NOKIA CK-100 i CU-11 zmiana podświetlania, tuning

0