Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar DALIA PDH885 - zacina się programator

zmora 14 Nov 2009 00:00 3041 5
 • #1
  zmora
  Level 10  
  Problem polega na tym, ze programator zatrzymuje sie po dwoch lub trzch skokach po ustawieniu programu na 2 , przy czym grzalka i termostat pracuja normalnie, nagrzewa sie woda do ustawionej temp ale programator zachowuje sie tak jakby woda wciaz byla zimana, po recznym przestawieniu na program plukania dalej dziala OK do konca prania . Czy to wina programatora? Prosze o pomoc.
 • #3
  zmora
  Level 10  
  Woda nagrzewa sie do ustawionej temperatury poczym wyłącza sie grzałka, w zasadzie tak bez końca, bo woda stygnie i nagrzewa sie ponownie podczas gdy programator nie jest w stanie przejść sam na tryb płukania. Wiec termostat chyba jest sprawny.
 • #4
  kapsel 12
  Level 12  
  na programatorze jest taka cewka z blaszką pod plastikową obudową obok silniczka programatora cewka ta uruchamia blokadę programatora do czasu nagrzania wody do temp.na przykład 60C i steruje tym termostat o który wspomniał kolega ale czasami zdaża się żę ta blokada się nie cofa w wewnątrz programatora -co jest usterką programatora
  proszę po nagrzaniu się wody sprawdzić czy ta cewka traci zasilanie i cofa się do tyłu jeżeli się cofa to programator po upływie do 2 minut powinien ruszyć dalej samoczynnie jeśli nie ruszy to znaczy żę nie cofneła się blokada programatora, sprawdz czy prawidłowo funkcjonują włączniki (E) i (stop)
 • #5
  sebekm3
  Level 11  
  prościej będzie jak włączysz pranie na zimno jak przejdzie to blokada jak nie to programator.
 • #6
  zmora
  Level 10  
  Wyglada na to ze to jednak usterka programatora, wiec zamowilem nowy.
  Dziekuje wszystkim za pomoc.
  Pozdrawiam.