Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delay AVR Loop Generator - Generator opóźnień kodu ASM

Pawel_361 14 Lis 2009 13:03 6708 9
  • O autorze
    Pawel_361 napisał 287 postów o ocenie 36, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Sierpc. Jest z nami od 2007 roku.
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    dj_max84
    Poziom 13  
    wyglada na to ze w gdy wybierzemy generowanie loopa o okreslonym czasie to program nie dziala. dla okreslonej ilosci taktow jest ok.
    Pawel_361
    Poziom 17  
    Działa bez zarzutu. Sam go używam i nie zauważyłem problemów. Może napisz w czym jest problem ??
    dj_max84
    Poziom 13  
    po przelaczeniu na "oder Zeit und Taktrate", wpisaniu czasu w sekundach i wybraniu czestotliwosci zegara klikam start i pisze ze "generated 0 lines of source code" i nic nie wyskakuje w okienku kodu
    august_
    Poziom 27  
    Może użyłeś przecinka zamiast kropki?
    dj_max84
    Poziom 13  
    o tym tez pomyslalem ale najpierw probowalem liczby calkowite, pozniej probowalem z kropka i przecinkiem i nadal to samo. moze jakies brakujace biblioteki?
    inventco.eu

Poziom 28  
    Witam.
    U mnie działa bez problemu.
    Może chciałeś zbyt dużą wartość czasu generować a program ma jakieś ograniczenia ?

tutaj przykład:

Pozdrawiam
    Marek
    me_super
    Poziom 29  
    Pawel_361 napisał:

AVR delay loop generator to program służący generowaniu opóźnień w kodzie ASM bez użycia timerów. Wystarczy wpisać częstotliwość pracy układu i czas zwłoki lub ilość taktów oczekiwania. Można ręcznie zdefiniować rejestry, które będą użyte.
    Link do strony programu.
    Bezpośredni link do pobrania programu.

A macie pomysł jak taki kod wcisnąć w intniejący program w WinAVR? Chcę odmierzyć w programie dobrze określony odcinek czasu, ale nie chce wszystkiego w asmmie pisac.
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników
    No to wstawiasz to jako wstawkę asemblerową do używanego języka wysokiego poziomu !

Ja opanowałem opónienie 0 cykli ;)) zawsze działa i na każdym procesorze (100% przenośność) ;)

Code:
    coś tam 1

' warte 0 Zyklen:

cośtam 2