Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem - zatrzymuje się

terminux 04 Sty 2003 13:16 1306 7
  • #1 04 Sty 2003 13:16
    terminux
    Poziom 23  

Ostatnio mam taki problem: ponieważ mam program taryfikujący na którym jest zobrazowany transfer widzę, że co jakiś czas (co 3-5 minut) transfer zatrzymuje się a po jakiejś minucie znowu rusza. Nie bardzo wiem, co jest przyczyną.
    Modem to U.S. Robotics 56k, system WIN 98 na procesorze AMD 1600+, Czy ktoś wie, czego się przyczepić? Nie mam programu antywirusowego, więc co za cholera?
    Proszę, pomóżcie.

O, właśnie teraz, napisałem tą wiadomość, kliknąłem na wyślij i przez minutę nic się nie działo i nagle obudził się.
    NIENAWIDZĘ KOMPUTERÓW!!!!!!

0 7
  • #2 04 Sty 2003 13:59
    Daniel Kociniewski
    Poziom 16  

Jeśli wcześnej nie miałeś tego typu problemów, to wywal ten program i koniecznie sprawdź jak skonfigurowane jest połączenie, czy nie gryzą się przerwania np. z kartą sieciową bo to najczęsciej, czy prędkość transmisji jest dobrze ustawiona, bit parzystości, bit stopu itp. albo może są zakłócenia na linii

0
  • #3 04 Sty 2003 19:52
    Darekkk
    Poziom 24  

Sprawdź jeszcze jak masz ustawioną kontrolę przepływu. Nie wykluczaj jednakże winy ze strony providera.

0
  • #4 06 Sty 2003 17:08
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może nastompił zbieg okoliczności z uszkodzeniem lini - ja miałem taki problem przez 4 m-ce - nie mogłem wyegzekfować naprawy, pisałem pisma i inne takie.

Jeżeli na lini pojawi się krutkotrfałe zakłucenie modem powraca do początkowej fazy połączenia - transfer wtedy staje. Czy w trakcie zwykłych rozmów w tle nie wysępują jakieś zakłucenia ?

0
  • #5 07 Sty 2003 08:15
    terminux
    Poziom 23  

Dzięki za odpowiedzi. Modem zatrzymuje się dalej, ale zauważyłem, że jak coś ściągam, to transfer cały czas jest prawidłowy. Zatrzymuje się tylko jak np. przeglądam jakąś stronę i chcę iść dalej. To wtedy się zatrzymuje. Ręce opadają.

0
  • #6 07 Sty 2003 11:27
    ormin
    Poziom 15  

Czy w czasie gdy przeglądasz strony i blokuje sie przeglądarka masz możliwość wykonania innych czynności na komputerze (np: uruchomić natychmiastowo inny program np: Word).
    Jak zachowuje sie program do poczty elektronicznej (o ile masz konto i zainstalowany program np: Outlook) czy też sie blokuje.

0
  • #7 08 Sty 2003 07:46
    terminux
    Poziom 23  

Tak, mogę coś zrobić. Bardzo często stawiam sobie np. pasjansa. Spróbuję pożyczyć inny modem i sprawdzę, jak to będzie chodziło.

0
  • #8 08 Sty 2003 09:25
    ormin
    Poziom 15  

Sprawdź jeszcze czy nie masz uruchomionych w tle jakiś zbędnych programów rezydentnych uruchamianych podczas startu Windows-a. Można to sprawdzić uruchamiając program msconfig.exe w zakładce Autostart.

0