Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka AMICA ZIS 1450 (ZIS1450) - nie grzeje wody.

14 Nov 2009 15:13 5099 6
 • Level 10  
  Dzień dobry,

  proszę Państwa sprawa jest następująca. Zmywarka nie grzeje wody. Pierze jakieś 5min-da dwa razy sygnał dźwiękowy- załączy grzałkę- po 2 sekundach ją wyłączy- znowu leci 2min- da dwa razy sygnał dźwiękowy- załączy grzałkę- po 2 sekundach ją wyłączy- znowu leci 2min-....... i tak w kółko. Mam wyciągnięty panel i widzę co się dzieje. Załączy i wyłączy grzałkę. Jak ręcznie "pyknę" stycznik to grzałka grzeje (pobór na grzałce około 7[A]). Panel wygląda czysty. Podmieniłem triak od stycznika- dalej to samo. Panel do tej pralki to około 500-550zł (dzwoniłem do serwisu). Więc nie uśmiecha mi się go kupować :|. Obstawiam jeszcze uszkodzony czujnik temperatury- ale nie znam jego znamionowej rezystancji. Jak go podłączę do omomierza i dam go do ciepłej wody- to rezystancja się zmniejsza- więc sugeruję, że jest on dobry. Proszę Was o radę. Pozdrawiam.
 • Home appliances specialist
  spanki wrote:
  . Podmieniłem triak od stycznika- dalej to samo.

  To chyba nie triak tylko tranzystor.Zasilanie elektroniki niedające wystarczającego prądu.To Twoja zmywarka? Czy prowadzisz naprawy AGD.
 • Level 10  
  Dokładnie nie sprawdzałem w katalogu co to jest. Oznaczenie ma C32725- czyli tranzystor BC327.
  Zmywarka nie jest moja-można powiedzieć że znajomego. Zajmuję sie elektroniką, silnikami asynchronicznymi, automatyką zabezpieczeniową spotykaną w przemyśle i energetyce. Zanim dam zarobić serwisowi- staram sie to samemu zrobić :).
  Zasilanie nie dające wystarczającego prądu?? Posprawdzać rezystory?? inne elementy działają dobrze (pobór wody, pompy itp)- sterowane są one triakami z0109...czyli standardzik.
 • User removed account  
 • Level 38  
  Sprawdź kondensatory elektrolityczne na zasilaniu. (2 największe)

  Wklej zdjęcie modułu.
 • User removed account  
 • Level 11  
  Witam.
  Panie daniello1a1 czy doszedł Pan do rozwiązania, co jest powodem tej usterki? Mam podobny problem, ze zmywarką Candy. Ale jest ten sam programator.