Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AMICA ZIS 1450 (ZIS1450) - nie grzeje wody.

14 Lis 2009 15:13 4913 6
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,

proszę Państwa sprawa jest następująca. Zmywarka nie grzeje wody. Pierze jakieś 5min-da dwa razy sygnał dźwiękowy- załączy grzałkę- po 2 sekundach ją wyłączy- znowu leci 2min- da dwa razy sygnał dźwiękowy- załączy grzałkę- po 2 sekundach ją wyłączy- znowu leci 2min-....... i tak w kółko. Mam wyciągnięty panel i widzę co się dzieje. Załączy i wyłączy grzałkę. Jak ręcznie "pyknę" stycznik to grzałka grzeje (pobór na grzałce około 7[A]). Panel wygląda czysty. Podmieniłem triak od stycznika- dalej to samo. Panel do tej pralki to około 500-550zł (dzwoniłem do serwisu). Więc nie uśmiecha mi się go kupować :|. Obstawiam jeszcze uszkodzony czujnik temperatury- ale nie znam jego znamionowej rezystancji. Jak go podłączę do omomierza i dam go do ciepłej wody- to rezystancja się zmniejsza- więc sugeruję, że jest on dobry. Proszę Was o radę. Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    spanki napisał:
    . Podmieniłem triak od stycznika- dalej to samo.

To chyba nie triak tylko tranzystor.Zasilanie elektroniki niedające wystarczającego prądu.To Twoja zmywarka? Czy prowadzisz naprawy AGD.
  • Poziom 10  
    Dokładnie nie sprawdzałem w katalogu co to jest. Oznaczenie ma C32725- czyli tranzystor BC327.
    Zmywarka nie jest moja-można powiedzieć że znajomego. Zajmuję sie elektroniką, silnikami asynchronicznymi, automatyką zabezpieczeniową spotykaną w przemyśle i energetyce. Zanim dam zarobić serwisowi- staram sie to samemu zrobić :).
    Zasilanie nie dające wystarczającego prądu?? Posprawdzać rezystory?? inne elementy działają dobrze (pobór wody, pompy itp)- sterowane są one triakami z0109...czyli standardzik.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Sprawdź kondensatory elektrolityczne na zasilaniu. (2 największe)

Wklej zdjęcie modułu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam.
    Panie daniello1a1 czy doszedł Pan do rozwiązania, co jest powodem tej usterki? Mam podobny problem, ze zmywarką Candy. Ale jest ten sam programator.