Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką antenę do CB COBRA-19DX-IV?

14 Lis 2009 15:54 5781 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam zamiar kupić CB COBRA-19DX-IV.
    Jaka antena byłaby dobra do tego radia?
    Czy dobre w ogóle jest to radio ?
    Dzięki.
  • Poziom 30  
    Zadałeś dwa pytania laika, odpowiedź na drugie: nie wiem jaki egzemplarz kupisz, z porannej, czy popołudniowej zmiany, a może z nocnej?
    -na pierwsze: każda
  • Poziom 17  
    kisior1989 napisał:
    Jaka antena byłaby dobra do tego radia??

Nie sunker! Nie TTI! Nie no name! Tylko oryginalne Lemm, Sirio, Sirtel,(President gdy masz dużo kasy)...
    Przede wszystkim montowana na stałe... Jeżeli możesz zamontuj w dziurę w dachu!
    Ewentualnie na uchwyt! Magnes to forma (jak dla mnie) wręcz zastępcza, na chwilę, gdy przekładasz z auta na auto w krótkim czasie...
    Oczywiście antenka jak najdłuższa z oferowanych na rynku... np. Sirio ml 145 będzie się dobrze sprawować na magnesie... Minimum antenowe (jak dla mnie) do poprawnej łączności to 1 metr (np. sirio as 100) długości promiennik(bat). Możesz wybrać jak najbardziej LEMM magnum 27 Mhz at-71 lub at-72 = to antenki w dziurke, odkręcane z motylka/"klamki".

A twoje radio bez rewelacji , ale jako anty misiek w zupełności wystarczy dla przeciętnego mobilka... wciągniesz się w temat CB to zmienisz na lepsze!

pozdrawiam!
    www.----------.pl

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 2.
    Możesz reklamować inne forum w wykupionym za punkty podpisie. Za darmo się nie da. Link do forum został zmieniony.

• Poziom 33  
    U mnie ta Cobra przez jakiś czas współpracowała z Lemm-em AT-106, potem z Sirio ML-145. Wybierz lemma (lub inną, w okolicach metra), dłuższa antena w tym radiu równa się tylko szumom z dalszej odległości...
  • Poziom 12  
    Witam!
    Zdecydowanie nie polecam do Cobry 19 DX IV anteny na podstawie magnetycznej! Plastikowa obudowa + nieekranowany i źle wykonany nadajnik + "magnesówka" to najczęściej powód kiepskiej modulacji przy nadawaniu z tego radyjka (inni lepiej odbierają na FM sygnał z Cobry niż na AM). Najlepsze anteny do tego radyjka to krótkie helikale z precyzyjnym strojeniem (np. Sirio T3) mocowane na stałe w karoserię lub na dobrym uchwycie z konkretną masą. Miłej zabawy z tym PRAWIE radiem CB!
  • Poziom 9  
    do kosza!!