Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skradziono mi telefon samsung avila

duders13 16 Lis 2009 09:56 28650 36
  • #31 16 Lis 2009 09:56
    Przem188
    Specjalista EDA

W sambianach z Nokii jest możliwośc samodzielnego blokowania telefonu - poprzez wysłanie sms- a ze ustalonym wcześniej słowem. Telefon zostaje zablokowany i zmiana sim-ki nic już nie pomoże. Jedynie serwis może wyciągnąc z pamięci hasło potrzebne do odblokowania. Są również aplikacje do Symbiana, które działając w tle wysyłają pod zdefiniowany numer telefonu wszelkie dane o rozmowach prowadzonych z tego skradzionego telefonu, miejscu jego przebywaniu korzystając z GPS lub według BTS-ów, a także po wykryciu zmiany karty SIM usuwając zawartość pamięci, i blokując dostęp. Jedyna opcja na ten program to format.

• #32 05 Sty 2010 10:16
    marta1972
    Poziom 1  

Skradziono mi telefon Samsung Avila s5230

Telefon o numerze IMEI:356712039307699 jest aktualnie oznaczony jako kradziony

Telefon skradziony !!!! w dn 31-12-2009 na zabawie sylwestrowej w Trojanowicach woj małopolskie.

producent:Samsung
    model:Avila sS5230

Dodano po 1 [minuty]:

Skradziono mi telefon Samsung Avila s5230

Telefon skradziony !!!! w dn 31-12-2009 na zabawie sylwestrowej w Trojanowicach woj małopolskie.

jesli ktos zna zlodzieja prosze o kontakt

Dodano po 20 [minuty]:

mnie tez skradziono samsung avila

• #33 05 Sty 2010 10:28
    Chris_W
    Poziom 37  

Marto - jaki cel przyświecał Ci podczas pisania tego posta? Przestroga, pochwalenie się, wylanie żalu po stracie...?

• #34 05 Sty 2010 12:15
    cirrostrato
    Poziom 36  

Dupę zawracacie, lata temu to na takich telefonach była by kasa , niedawno kupując meble w promocji dostałem dodatek do mebli w postaci TRZECH telefonów Samsunga i kłopot, bo synowie mają po dwa telefony , ja jeden (starczy) a żona trzy...Za czasów towarzysza Gierka za byle zabawkę płaciło się 1/2/3....pensje i się o zabawki dbało, dziś , jak to kosztuje ,,mniej niż zero" to się ciepie w kąt a potem ,,tragedyja o pięknej Pulcheryji i szpetnej Bestyji"...

• #35 06 Sty 2010 07:02
    marek_Łódź
    Poziom 36  

Nie zmienia to faktu, że jak ktoś Ci podprowadzi taki telefon to TRZEBA zgłosić na policję i zażądać od operatora-rów zablokowania tego numeru IMEI chociażby z przyczyn dydaktycznych, żeby taki cwaniaczek wiedział, że kradzione nie tuczy, a w niektórych przypadkach, jak komuś taki telefon szybko sprzeda, żeby może jeszcze dostał po ry...po buzi. Teoretyczne delikwent używający skradziony telefon powinien być do namierzenia przez ekipę policja-operator w ciągu kilku dni. Jeśli nie chcą tego robić w tym trybie (operatorzy), to automatem stają się współuczestnikami kradzieży.
    Fakt, że coś jest mało warte nie oznacza, że ktoś, kto sobie to przywłaszczy, przestaje być złodziejem.

• #36 06 Sty 2010 11:00
    cirrostrato
    Poziom 36  

Mnie dziwi jedno, z technicznego punktu widzenia zablokowanie takiego telefonu nie jest problemem więc kradzież bez sensu ale ludzie dalej kradną i sprzedają telefony, czemu nie można zmusić operatora do natychmiastowej reakcji jeśli udowodni się bezsprzeczną własność takiego straconego telefonu.

• #37 06 Sty 2010 11:33
    marek_Łódź
    Poziom 36  

Gdyby operatorzy działali automatem, z miejsca musieliby się pozbyć wszystkich klientów operujących kradzionymi aparatami, a to może być spora grupa. Dlatego wolą się trudnić paserstwem, a policja im to umożliwia.
    To jest kolejne miejsce, w którym państwo zamiast chronić obywateli, działa w interesie lobby (tym razem telekomunikacyjnego).