Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon mp 505 drukowanie poprzez BT - jak?

MrTalib 14 Lis 2009 17:33 1481 1
  • #1 14 Lis 2009 17:33
    MrTalib
    Poziom 8  

Witam , kupiłem sobie tą drukarkę razem z laptopem,
    Jest napisane że ma ona bluetooth czyli z góry założyłem że można bez kabla drukować z kompa.
    Mam też PCta więc od razu kupiłem bluetooth na usb do PCta żeby 2 razy nie latać i żeby było wygodniej.
    Wracam do domu z "zabawkami" wyjmuję drukarkę z pudła i od razu dziwi mnie brak kabla, no ale luz mam przecież bluetooth.
    Po zainstalowaniu wszystkiego i przeczytaniu instrukcji nasuwa mi się tylko jedno pytanie jak tu kuna drukować ?? w żaden sposób nie mogę się połączyć z drukarką :/
    Mowa teraz o PC bo laptop się ładuję i nie chcę go włączać teraz.
    Może mi ktoś pomóc w tej sprawie ? bo może czegoś nie zrobiłem
    z góry dziękuję

EDIT

znalazłem coś takiego :

Drukowanie przy użyciu połączenia Bluetooth
    Ta sekcja zawiera opis procedury drukowania zdjęć przy użyciu połączenia Bluetooth z telefonu komórkowego, przy zainstalowanym opcjonalnym module Bluetooth BU-30.

W przypadku drukowania z telefonu komórkowego przy użyciu połączenia Bluetooth należy korzystać także z podręcznika dołączonego do telefonu.

Drukowanie przy użyciu połączenia Bluetooth
    Upewnij się, że urządzenie jest włączone.

Załaduj papier.

Podłącz opcjonalny moduł Bluetooth BU-30.

Włóż moduł Bluetooth BU-30 do portu drukowania bezpośredniego.

czyli moja teoria o bezprzewodowym drukowaniu z PCta jest nierealna czy jeśli będę miał 2 moduły jeden w kompie tak jak teraz, a drugi w drukarce to będzie się dało drukowac ?
    bo szkoda mi wydawać kolejne 25zeta na to żeby się tylko przekonać że się nieda.

0 1
  • #2 24 Mar 2010 13:29
    przeeemek
    Poziom 11  

Temat trochę stary ale odpowiem, bo może ktoś trafi na ten temat i mu się przyda.

Mam drukarkę Canon MP550 a do tego moduł bluetooth Bt300 (Q3395A) - jest to oryginalny moduł przeznaczony do drukarek HP.

Instalacja i drukowanie są banalnie proste.

1. Wsadzamy BT do portu USB w drukarce i włączamy ją.
    2. Następnie w laptopie wyszukujemy urządzenia bluetooth.
    3. Po znalezieniu drukarki parujemy urządzenia bez kodu PIN.

Gotowe, można drukować bez kabli.

0