Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

automatyka bramy przesuwnej nie domyka - PROTECO

marekredmer 14 Lis 2009 17:37 4226 5
  • #1 14 Lis 2009 17:37
    marekredmer
    Poziom 11  

Mam problem z automatyka do bramy przesuwnej firmy PROTECO (sterowanie Q35). Ustawiona jest w trybie polautomatycznym. Jesli otwieram i zamykam "do konca" (az zatrzyma ja krancowka) dziala bez problemow. Problem pojawia sie gdy np:
    - pozycja wyjsciowa to brama zamknieta
    - wciskam START i brama zaczyna sie otwierac
    - jako ze nie mam potrzeby aby calkowiecie sie otworzyla to wciskam START w powiedzmy polowie otwarcia (brama zatrzymuje sie)
    - wciskam START w celu ponownego zamkniecia. Brama zaczyna sie zamykac ale zatrzymuje sie samoczynnie ok 50cm przed krancowka.

Jesli ktos spotkal sie z podobnym problemem i wie jak go rozwiazac to bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

0 5
  • Relpol
  • #2 14 Lis 2009 20:50
    azibik
    Poziom 32  

to jest normalne zachowanie ej automatyki,spróbuj przestawić na pracę krok po kroku i nie używać funkcji furtka

1
  • Relpol
  • #3 14 Lis 2009 21:07
    marekredmer
    Poziom 11  

steruje zewnetrznym sterownikiem radiowym, tak wiec nie uzywam furtki. Automat jest ustawiony na krok po kroku. Myslamem ze moze jest to do zaprogramowania bo nie moge doszukac sie w tym logiki (a skoro to normalne to takowa powinna byc ;) ). jak na moje po czesciowym otwarciu powinno nastapic calkowite zamkniecie (do krancowki), a tu brama staje ok pol metra od slupa :/.

0
  • #4 14 Lis 2009 22:41
    Jarek.b1
    Poziom 19  

Podejrzewam problem mechaniczny - zadziałanie momentówki. Przy zamykaniu od końca do końca brama ma swój impet i nie pokonuje opory, a przy pracy - krótkiego rozbiegu jest przekroczony moment i mechanizm wyłącza. Miałem już parę takich przypadków.
    Sprawdź ustawienie napędu oraz przeprowadź regulację listew.

Pozdrawiam

0
  • #5 14 Lis 2009 23:32
    marekredmer
    Poziom 11  

Obawiam sie ze to nie jest problem mechaniczny. takie zachowanie ma na kazdym odcinku bramy (rowniez bez roznicy czy otwieram czy zamykam). Z tego co zaobserwowalem to przy powrocie skraca czas pracy w stosunku do ruchu przed zatrzymaniem. Czyli np ruszam brama i zatrzymuje ja po 10sek. nastepnie zmieniam kierynek ruchu i brama zatrzymuje sie po ok 8 sekundach (tym samym nie dojezdza do punktu wyjscia). W trybie programowania wylaczone zwalniania. Powinien zatrzymywac sie tylko na krancowkach (i tak jest, ale tylko jak jezdze brama od krancowki do krancowki).

0
  • #6 10 Gru 2010 17:41
    elekdar
    Poziom 2  

Ten typ tak ma, mam ten sam problem, będę wymieniał elektronikę w napędzie, PROTECO to g...o.
    Trzeba to omijać.

2