Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bingo S4. Zimny lut? PROBLEM ROZWIĄZANY

fisto 14 Lis 2009 17:56 1659 2
  • #1 14 Lis 2009 17:56
    fisto
    Poziom 18  

Witam, mam przypadek (dość często spotykany), u znajomego wyłącza się bingo s, z gazu przechodzi na benzyne. Występuje to generalnie przy zimnym silniku, potem juz raczej nie. Sprawdziłem osobiście i przelutowałem wszystkie styki po kluczyku, bezpieczniki aku+, masa.
    1.Temperatura wyłączona
    2.obroty OK
    3.wkładam drugie bingo s i jest dobrze.

Na 99% obstawiam że jest zimny lut gdzieś na płytce tylko gdzie bo cała wygląda idealnie.Czy może ktoś naprawiał juz takie komputerki?.Tych przypadków jest dużo więc wielu osobom zaoszczędzi na kupnie nowego komputera.A może przyczyną są zakłucenia elektromagnetyczne bo kiedyś coś takiego było z bingo-M.Co wy na to?

1 2
  • #2 15 Lis 2009 20:50
    fisto
    Poziom 18  

witam
    Widze ze nikt nie wtajemniczał się w mój topic, ale problem został dziś rozwiązany.Po obejżeniu pod lupą lutów nic nie stwierdziłem. Ale gdy podszedłem posprawdzać napięcia w samochodzie na kostce od komputera miernik zaczoł świrować, juz wiedziałem zakłucenia elektromagnetyczne. ZAWINIĘCIE KOMPUTERA PODWUJNĄ WARSTWĄ FOLI ALUMINIOWEJ ROZWIĄZUJE PROBLEM W 100% CIEKAWE CO NA TO PRODUCENT HEHE.

Moderowany przez Błażej:

Wtajemniczył. I aż zęby rozbolały od tej ilości błędów. Ostatnie upomnienie!

1
  • #3 19 Lis 2009 19:26
    fisto
    Poziom 18  

dobrze że rozbolały od czytania :),a jak ktoś ma dysleksje to byś se odpuścił BŁAGI.

-1