Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot bram garażowych Hormann S850 E860 40.685 Mhz

mrova 14 Lis 2009 19:04 7195 5
  • #1 14 Lis 2009 19:04
    mrova
    Poziom 9  

Upadł mi dzisiaj pilot j.w., oczywiście przestał działać, ale z uwagi na dychawiczne światełko myślałem, że to tylko bateria (na codzień używa go żona). Zmieniłem baterię, świeci jak diabli ale brama ani nie drgnie ... Zepsułem żonie pilota, więc wiecie jak mi ględzi ...
    Czy nie wiecie, gdzie w Warszawie tanio i dobrze go naprawią, ewentualnie ktoś z forumowiczów by się tego podjął (oczywiście odpłatnie). Na innym wątku elektrody wyczytałem, że to kwestia lutów albo kwarcu ... To jest brama od parkingu, więc w grę nie wchodzi wymiana pilota i sterowników, tylko naprawa pilota ...

Pozdrawiam i proszę o pomoc - Przemek

0 5
  • #2 15 Lis 2009 21:34
    pmirkowicz
    Poziom 18  

Wydaje mi się że wystarczy go tylko od nowa nauczyć kodu, będzie potrzebny do tego działający pilot. Procedura wygląda następująco: Wciskamy i trzymamy przycisk, pilota działającego a następnie w bardzo bliskiej odległości wciskamy przycisk pilota który nie działa i patrzymy co się dzieje z diodą, normalnie powinna zacząć mrugać trzykrotnie ( jeśli świeci ciągle można puścić i zacząć od nowa) z częstotliwością ok sekundową a później mrugnąć kilka razy szybciej, jesli tak się stało możemy zwolnić oba przyciski i pilot powinien działać.

3
  • #3 16 Lis 2009 10:45
    mrova
    Poziom 9  

Niestety wskazane czynności już przeprowadziłem, tylko trochę inaczej, zgodnie z instrukcją: wcisnąłem "przekazujący", następnie "przejmujący", dioda "przekazującego" miała migać w odstępach sekundowych, ale świaciła cały czas, zatem chyba uszkodziłem "coś w środku".
    Gdzie mogę to w Wawie naprawić ?

0
  • #4 16 Lis 2009 18:30
    VIRUS32
    Poziom 24  

Czy możesz dać fotkę tego pilota ,chodzi mi o widok płytki ?

0
  • #5 16 Lis 2009 20:30
    mrova
    Poziom 9  

Chwilowo jest t niemożliwe, oddałem do serwisu na Ursynowie na ul. Herbsta. Jeżeli odbiorę z wynikiem negatywnym, to załączę. Dziękii za zainteresowanie i pozdrawiam.

0
  • #6 19 Wrz 2013 15:22
    brodziatko
    Poziom 12  

Ten sam pilot przestal dzialac bez zadnej przyczyny i poskutkowala procedura opisana przez mrova. Wystarczylo nauczyc ponownie kodu i pilot dziala dalej.

Dziekuje.

0