Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lanos 1.5 8v 98 r z gazem-szarpie na benzynie

14 Lis 2009 19:30 6880 5
  • Poziom 1  
    witam mam problem z tym lanosem, samochod mam już od 4 miesięcy przejechane ok 5 tyś km, auto kulawo chodziło na benzynie po wymianie wtryskiwacza chodzi dużo lepiej lecz szarpie, ostatnio zmieniłem pompke paliwową ponieważ się spaliła, ale to nie ma nic wspólnego bo dalej szarpie gdy jest ciepły, a gdy jest zimny nie ma siły jechać no i też szarpie.Czy ktoś miał podobny problem lub się spotkał z czymś takim proszę o pomoc
  • Poziom 19  
    A sprawdzałeś ciśnienie paliwa? Wymieniłeś pompkę a filtr paliwa?
  • Poziom 14  
    Zrób reset ECM (komputera) i zobacz czy po resecie na benzynie chodzi OK. U mnie reset pomaga.
  • Poziom 35  
    1 Załóż nowe 1 elektrodowe świece w/g katalogu przerwa 0,8
    2 Nowe przewody w/n
    3Oczyść zespół przepustnicy
    4sprawdź-uszczelnij podciśnienia
    5Skontroluj szczelność membrany zaworu EGR
  • Poziom 15  
    Pompa paliwa Ci padła bo prawdopodobnie jeździłeś na gazie ze zbyt małym poziomem benzyny w baku i pompę szlag trafił. To znany przypadek użytkowników Lanosa jeżdżących na gazie.
    Jak nie przegonisz od czasu do czasu auta na benzynie to wtryski się zapiekają i auto na benzynie nie chce jechać. Jeśli jeździ choć troche na benzynie to wlać do baku środek do czyszczenia wtrysków "czarne STP" i wyjeździć gdzieś po trasie najlepiej przynajmniej pół baku benzyny. Jak sytuacja jest już na tyle zła , że auto wcale nie jedzie na benzynie to trzeba ręcznie wyczyścić wtryski.
    Problemem może też być sławna już wiązka biegnąca od wtryskiwaczy do tej czarnej skrzyneczki w lewym rogu komory silnika.
    Można to sprawdzić uruchamiając silnik na benzynie i szarpiąc lekko tą wiązką. Jak obroty będą falowały lub będzie przerywał to znaczy, że trzeba ją w środku polutować bo oryginalnie jest tam łączenie wiązek za pomocą zacisków i te połączenia lubią śniedzieć wywołując takie objawy.
    Źle założona instalacja gazowa ze źle ustawioną emulacją może też namieszać w ustawieniach modułu ECM dlatego warto go też skasować wyjmując na chwilę bezpiecznik F5 w kabinie.
    Warto też zrobić odcięcie pompy paliwa jak jeździsz na gazie bo z doświadczenia wiem, że każdy tankuje w ostatnim momencie i pompy są palone notorycznie :-)
    Posprawdzaj czy wszystkie przewody gumowe są na swoich miejscach jak koledzy wyżej piszą.
    Jak będziesz gdzieś może na regulacji gazu to zapytaj w jakim stanie jest sonda lambda. Może powoli się kończy.
    Jak to wszystko ogarniesz to będziesz z autka zadowolony bo naprawdę nie sprawia problemów jak się go nie zapuści.