Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w wyborze multimetru do 200 zł

14 Nov 2009 19:31 3986 13
  • Level 9  
    Witam!

Od kilku dni szperam w internecie (posiłkując się także danymi z tego forum) w poszukiwaniu dobrego miernika uniwersalnego w podanej cenie i do tej pory wyselekcjonowałem następujące modele:

- Brymen BM805
    - Sanwa CD771
    - Uni-Trend UT-70A
    - KEW1009
    - Extech Instrument EX430
    - Appy 62/69/71

Nadmieniam, że miernika tego potrzebują do zastosowań hobbistycznych w domu w obszarze dużo bardziej elektroniki niż elektryki. Jak wyczytałem z opisu w/w multimetrów to każdy ma swoje wady i zalety: marka producenta, automatyka pomiaru, liczba mierzonych wielkości, dokładność pomiaru, poziom zabezpieczeń i różne zakresy pomiarowe (np. zakresy pomiaru pojemności wahają się w przedziałach 20 nF-100 mF, 0.1 nF-4 mF, 50 nF-100 µF dla trzech mierników, z innymi zakresami jest podobny rozrzut). W rezultacie nie mogę sam "uśrednić" tego wszystkiego i wybrać spośród nich model ogólnie najlepszy.

Może bardziej doświadczeni forumowicze będą mi w stanie pomóc?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 9  
    Do tej pory nie zwracałem na niego uwagi po kosztuje ponad 200 zł (średnio jakieś 240 zł obecnie). Faktycznie ma dużo funkcji pomiarowych ale z drugiej strony to dość stary model (chyba już wycofany przez Proteka) i podobno robiony w ChRL. Poza samą wyższą ceną musiałbym jeszcze analizować jego cenowe odpowiedniki (CIE8007, CHY20) a to już byłoby trochę za dużo dodając te tańsze modele...z drugiej strony nie wiem czy specjalnie potrzebny byłby mi pomiar temperatury, indukcyjności i TRMS.
  • Level 24  
    Jeśli szukasz solidnego i niezawodnego sprzętu, bierz Brymena.
  • Level 9  
    Mastechy są raczej nieciekawe jakościowo choć tanie. Znowu połączenie miernika z komputerem nie jest mi potrzebne. Mój wybór zawęził się do BM805 i EX430 z powodu niezbyt dobrych zakresów pomiarowych pozostałych mierników.
  • Level 24  
    Mastechy możesz sobie darować. Nie wiem jak sprawdza się sprzęt Extech. Model który zaproponowałeś ma podstawową dokładność porównywalną do Brymena. Dla mnie wybór jest oczywisty. Użytkuję kilka modeli tej firmy m.in. BM837 i BM859, sprawują się doskonale. Przy (pierwszym) zakupie miałem także dylemat. Zastanawiałem się co wybrać, Brymen czy Fluke? Ten ostatni to jednak inna półka cenowa.
  • Level 20  
    Regalian wrote:
    Mój wybór zawęził się do BM805 i EX430 z powodu niezbyt dobrych zakresów pomiarowych pozostałych mierników.

Wziąłbym na Twoim miejscu BM805, jeśli wybór z tych dwóch. EX 430 to niezły żółw, niestety porównuję go z CIE 9005, BM859CF.
  • Level 14  
    też miałem podobny dylemat, osobiście zaopatrzyłem się w sanwa ale akurat model 772 i sobie go chwalę ale nie miałem do czynienia z czymś ciekawszym niż mierniki za 60 zeta, więc nie mam z czym porównać :)
  • Level 9  
    OK, właśnie przyszedł pocztą BM805. Zobaczę jak działa i dam znać. :)
  • User removed account  
  • Level 9  
    Ale po co komu pomiary wielkości nieelektrycznych w mierniku za 200 zł???
  • User removed account  
  • Level 9  
    Ale mnie i pewnie wielu innym użytkownikom mierników w takiej cenie takie pomiary są do niczego niepotrzebne.