Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Sync Master 550S

28 Cze 2004 23:21 2673 9
  • Poziom 11  
    Witam!

Mam taki monitor , lecz jest bez kabla.. Tzn ktos rozebrał ten monitor i odciał kabel zaraz od tych malutkich wtyczek. Tak wiec mam monitor bez kabla a z tymi 2 malymi wtyczkami z ktorych wychodzą kolorowe kaabelki... Wiec mam pytanie.. Ma ktos schemat ktory kolor kabelka z ktorej wtyczki laczy sie z wtyczka od karty graficznej , tam jest pare pinow , chodzi mi o to jak to wszysko sensownie polutować:):) . Jestem poczatkujacy w tej tematyce wiec , dlatego moze tak nieskładnie to napisałem ale ogolny sens zachowałem:) , jezeli ktos mzoe i ma taki schemat kabla to prosze o adres stronki www lub na maila fox69(malpa)wp.pl

Pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 22  
    Witam! masz dwie wtyczki w tym jedna idzie do PK przypuszczalnie tam na PK jest npisane gdzie masz R,G,B, z drugiej wtyczki potrzebujesz H-SYNC i V-SYNC, i tyle potrzeba abys uruchomił monitor nie zapomnij o masach -masz tu posta z opisem wtyczki.powodzenia-https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic145775.html
  • Poziom 11  
    PK.. co to jest to PK ?? ja mam takie 2 biale wtyczki z korym odchodzą tylko takie malutkie kawałki kabla , reszta zostala odcieta :( . Mam jeszcze jeden monitor w domu. Daewoo 431x chyba :/ i tak mysle abym zdemontował z tamtego kabel i dorobil do 550S ale nie wiem jak...
  • Poziom 15  
    PK - Płytka kineskopu
  • Poziom 11  
    wiec mam tak :

wtyczka 1
    __
    ---------
    |******|
    ----------
    od lewej : rozowy ,czarny,zielony,czarny,niebieski,czarny.

wtyczka 2
    __
    -----------
    |*******|
    ------------

od lewej: biały,pomaranczowy,zółty,czarny,szary,czarny,fioletowy.

To wszsytko w monitorze. A teraz ktory kabelek odpowiada ktoremu pinow w karcie graficznej :)))??
  • Poziom 22  
    Witam! przypuszczalnie tak masz! to pierwsze to RGB
    Rozowy -RED
    czarny -MASA RED
    zielony-GREEN
    czarny-MASA GREEN
    niebieski-BLUE
    czarny-MASA BLUE
    pozostałe musisz zlaleść H-SYNC,V-SYNCi to ci wystarczy poczekaj do jutra to ci podam reszte. pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    tak i do tego pokombinuj z pinami 13,14 przwdopodobnie żółtym i którymœ z czarnych,nie bój nic ,nie uszkodzisz nieczego.
  • Poziom 11  
    ok zrobilęm ale zsotały : bialy pomaranczowy , fioletowy z tej drugiej wtyczki. Aktualnie pracuje na tym monitorze i wsio jest si tak wiec wielkie dzieki:) Tylko pytanie : do czego sluza te pozostałe kabelki co mi zostały niepotrzebne :/?
  • Poziom 22  
    Witam!
    SCL,SDA-informacja o PNP.
    5V-raczej nie wkorzystuje sie
    MASY, i N.C. "PUSTE"
    H-SYNC,V-SYNC-to juz wiesz. to jest twoja druga wtyczka.
  • Poziom 12  
    Bardziej polecałbym ściągnąć po prostu schemat. Można z elektrody lub z
    www.volny.cz/tibor_dadu/ Na schemacie jest wyraźnie zaznaczone z której wtyczki na który pin i jki kolor kabla idzie.(Och przepraszam że tak kable idą - połączone są).
    A cha schemat lub instrukcja serwisowa może też występować pod nazwą
    DP15LS.
    Powodzenia Grzeg_woj