Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz VGA + kabelek SPDIF czy zadziała ?

Mictantecutli 15 Lis 2009 10:55 7475 16
  • #1 15 Lis 2009 10:55
    Mictantecutli
    Poziom 9  

Witam,

na jednym komputerze na karcie graficznej mam wyjścia HDMI, VGA oraz DVI. Monitor podpiąłem przez przejściówkę DVI->VGA, telewizor przez HDMI, a dźwięk wychodzący przez HDMI poprzez kabelek SPDIF (z jednej strony VGA z drugiej chinch) łączący port VGA karty graficznej, oraz SPDIF out karty dźwiękowej. Wszystko działa super.
    Teraz pytanie.
    Na drugim komputerze jest tylko jedno wyjście VGA i jedno DVI. Czy podłączając rozdzielacz VGA mogę jednocześnie podłączyć monitor i kabelek SPDIF, o którym wyżej pisałem do jednego gniazda ? Czy to zadziała ?

Pozdrawiam

0 16
  • #2 15 Lis 2009 15:01
    grzegorz330
    Poziom 12  

Istnieje inne rozwiązanie.

Otóż Możesz doinstalować kartę graficzną z wbudowaną obsługą dźwięku Audio
    Wtedy i obraz i dźwięk idą poprzez HDMI (HDMI jest przystosowane również do przesyłania dźwięku) wtedy za pomocą takiej grafiki masz i obraz i dźwięk nie potrzebując SPDIF-u

0
  • #3 15 Lis 2009 15:31
    Mictantecutli
    Poziom 9  

Rozwiązanie z inną kartą graficzną jest co najmniej zbyt brutalne.

0
  • #4 15 Lis 2009 16:01
    tzok
    Moderator Samochody

Nie bardzo rozumiem ten fragment:
    "dźwięk wychodzący przez HDMI poprzez kabelek SPDIF (z jednej strony VGA z drugiej chinch) łączący port VGA karty graficznej, oraz SPDIF out karty dźwiękowej."

Przecież w porcie VGA (D-SUB) nie ma wejścia ani wyjścia dźwięku (chyba, że to jakieś autorskie rozwiązanie producenta karty).

Telewizory LCD zazwyczaj mają możliwość podłączenia analogowego sygnału dźwięku lub oddzielne cyfrowe wejście SP-DIFF, z którego można korzystać podłączając taki TV do PC przez kabel DVI->HDMI lub DVI->VGA.

0
  • #5 15 Lis 2009 16:22
    on117
    Poziom 27  

Mictantecutli napisał:
    jedno DVI. Czy podłączając rozdzielacz VGA mogę jednocześnie podłączyć monitor i kabelek SPDIF, o którym wyżej pisałem do jednego gniazda

W złączu DVI jest dźwięk o ile jest podłączony kabelek do karty graficznej, albo może taki kabel:

Są również kable DVI HDMI.
    Opisz dokładnie z czym masz problem, jakie masz złącze i jakie kable podłączasz.

0
  • #6 15 Lis 2009 19:11
    Mictantecutli
    Poziom 9  

Więc tak - w komputerze w którym wszystko jest podłączone, wygląda to tak, że TV z PC jest podłączony normalnie kablem hdmi-hdmi. Dźwięk jest tylko wtedy, kiedy "doprowadzę" dźwięk do karty graficznej takim kabelkiem : (ten z VGA)

Natomiast monitor do komputera jest podłączony do gniazda DVI przejściówką dvi-vga.

W drugim komputerze brakuje wyjścia hdmi, więc musiałbym mieć oprócz vga i dvi, które tam są, jeszcze jeden vga, żeby doprowadzić dźwięk do karty graficznej jak w pierwszym komputerze.
    Stąd moje pytanie, czy do takiego rozdzielacza sygnału VGA można podpiąć jednocześnie monitor i kabelek ze zdjęcia powyżej.

0
  • #7 15 Lis 2009 21:21
    on117
    Poziom 27  

Co to za wynalazek? podłącz w obudowie komputera kabelek od karty dźwiękowej do graficznej, wtedy będziesz miał dźwięk na HDMI.

0
  • #8 15 Lis 2009 21:25
    Mictantecutli
    Poziom 9  

ale jakim kablem ?

0
  • #9 15 Lis 2009 21:32
    on117
    Poziom 27  

Są do tego odpowiednie kable, ciekawe że twoja karta nie miała w zestawie albo nie została podłączona. Generalnie chodzi o to by połączyć odpowiednio 2 piny:

0
  • #10 15 Lis 2009 21:49
    Mictantecutli
    Poziom 9  

Aha. No to dzięki, sprawię sobie taki kabelek :)
    Podejrzewam, że mimo, iz jest zewnętrzne gniazdo SPDIF out, to i na płycie będzie możliwość podłączenia kabelka.

0
  • #11 16 Lis 2009 09:44
    on117
    Poziom 27  

Mictantecutli napisał:
    Aha. No to dzięki, sprawię sobie taki kabelek :)
    Podejrzewam, że mimo, iz jest zewnętrzne gniazdo SPDIF out, to i na płycie będzie możliwość podłączenia kabelka.

Najpierw sprawdź, czy masz możliwość podłączenie, później szukaj kabelka. Mogą być różne gniazdka na płycie i w grafice, więc kabelek należy dopasować do nich:

Rozdzielacz VGA + kabelek SPDIF czy zadziała ? Rozdzielacz VGA + kabelek SPDIF czy zadziała ?

0
  • #12 16 Lis 2009 15:08
    tzok
    Moderator Samochody

Ten dziwny kabelek SP-DIFF -> D-SUB jest tylko do tej karty Gainwarda, lepiej nawet nie próbuj go podłączać do innej karty bo coś możesz uszkodzić.

Niestety możliwość podłączenia dźwięku mają zazwyczaj tylko karty wyposażone w wyjście HDMI.

0
  • Pomocny post
    #13 16 Lis 2009 15:34
    on117
    Poziom 27  

Kilka postów wyżej wkleiłem obrazek z kablem DVI i min jack do dźwięku w DVI. I tak nie wiadomo o co chodzi, pewnie podłącza coś przez HDMI. A w tej drugiej karcie nic nie pisze o HDMI. Wydaje mi się, że dźwięk potrzebuje tylko na wyjściu HDMI. Więc albo karta ma HDMI, albo nie.

0
  • #14 16 Lis 2009 15:52
    tzok
    Moderator Samochody

Jego karta ma tylko DVI i D-SUB, nie ma HDMI. Są przejściówki DVI na HDMI ale na DVI nie ma dźwięku, choć były też karty, które miały fabryczne przejściówki DVI na HDMI i kabelek do dźwięku i wtedy przez tą fabryczną przejściówkę był dźwięk na HDMI.

0
  • #15 16 Lis 2009 21:15
    Mictantecutli
    Poziom 9  

Uściślę. Komputer ,na którym wszystko wszystko śmiga ma grafikę z HDMI i to jest GF 8600 gts Bliss.
    Drugi nie ma HDMI i to jest własnie GF 6600 gt (ale nie jestem pewien tego Gainwarda - zdjęcie zapożyczone, bo to jedyne jakie znalazłem z tym kabelkiem)
    Dzięki za ostrzeżenia, teraz to już sam nie wiem, ale chyba bezpieczniej będzie wypuścić ten dźwięk osobno... pytanie tylko czy nie będzie różnic pomiędzy obrazem i dźwiękiem.

0
  • Pomocny post
    #16 16 Lis 2009 22:46
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Dla GF6600 jedynym rozwiązaniem jest wyprowadzić obraz albo przez DVI/VGA lub TV-out (w zależności jakie wejścia ma TV) i dźwięk bezpośrednio z karty dźwiękowej oddzielnym kablem do TV. Nie da się wysyłać dźwięku do grafiki i potem 1 kablem do TV. Takie opcje mają tylko karty z HDMI i to nie wszystkie. Np. najnowsze Radony w ogóle nie potrzebują jakichkolwiek kabelków. (Są wykrywane jako dodatkowa karta dźwiękowa)

0
  • #17 17 Lis 2009 18:59
    Mictantecutli
    Poziom 9  

No i bardzo dziękuję :)
    Teraz mam 100% pewności. Podłączam jak wyżej i już.
    Lecą podziękowania. Thx.

0
  Szukaj w 5mln produktów