Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion PU-2471A(E) Peugeot 307 nie gra

15 Lis 2009 11:24 3784 2
  • Poziom 10  
    Witam,jako ze na forum Peugeot-a nikt nie jest w stanie mi pomóc zwracam sie do szerszego grona ekspertów o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.Poniżej zamieszczam mój post z forum Peugeot-a:
    ..."Witam,na początku informacja -przeszukałem wszystkie tematy odnośnie car audio na tym forum (Peugeot).
    Ok,teraz mój problemik:
    Radio działało bez zarzutów do tej pory od 3 dni brak podświetlenia na panelu sterującym,brak sterowania z pilota(raz na ok.20 razy idzie zwiększyć głośność pilotem),co jakiś czas na wyświetlaczu pojawia się częstotliwość na ok 3-5 sek.po czym znika i za jakiś czas znów się pojawia.Brak jakiegokolwiek sygnału w głośnikach.Gdy na wyświetlaczu pojawi się częstotliwość -tez nie można sterować ani z panela ani z pilota.W czasie kilkunastokrotnych prób załączenia radia z głośników 2 razy popłynął ciągły pisk - raz ciszej ,raz naprawdę głośno - ustąpił dopiero po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.
    Cóż to za ustrojstwo może być?
    Po przeszukaniu całego forum i mojej analizie stawiam na uszkodzenie tunera radiowego,ale mogę się mylić ,wiec czekam na sugestie ,może jakimś cudem uda się odratować (może ktoś miał podobny kłopot i dał rade z tym).Proszę o naprawdę przemyślane sugestie.Z góry dzięki za pomoc."
    Jeżeli jest jakieś wyjście to chętnie wysłucham,jeśli nie, to na tygodniu podjadę na serwis i zobaczymy co oni zadecydują.90 zeta chcą za obejrzenie problemu i tu powstaje pytanie ,czy nie lepiej od razu kupić inne sprawne (ten sam model )radio i zakodować je do pojazdu.Dzięki za każdą pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Witam,
    jedno co na pewno można napisać wnioskując z podanych objawów, to nie jest to uszkodzona głowica FM. Przy usterce głowicy jest szum w głośnikach, są ciągłe wskazania na wyświetlaczu i CD działa bez zarzutu. I tak naprawdę to jeżeli kolega nie ma nic do czynienia z elektroniką, to najrozsądniejsze będzie udanie się do serwisu. Dodam że takie używane w necie można kupić od 150-300,-zł. Znam dobry serwis tych radyjek, wiadomość przez PW. Pzdr
  • Poziom 10  
    Wiec tak,jestem po wizycie w serwisie (skasowali 73 zeta za 15 min czekania-na kosztorysie 50 min roboty) i elektryk stwierdził iż radio zostało zalane "jakimś" zapachem do auta.
    1. żadnego zapachu auto nie miało no chyba ze przed zakupem(poprzedni właściciel) - dziwne bo przez miesiąc radio jeszcze chodziło,
    2.z radia nie wydobywał się zaden zapach(moja połówka tez nic nie stwierdziła),
    3.jako ze stwierdzono ze radio do wymiany,postanowiłem troszkę w nim pogrzebać i żadnych plam ,nacieków nie widać.

A najlepsze jest to ze zaproponowano mi nowe radio(ten sam model) i uwaga 949,72 zł to cena jak sobie życzą - paranoja ze złota radio czy co.
    gdyby to była wymiana całego sprzętu(wyświetlacz,pilot,wiązka sterująca i radio to jeszcze bym zrozumiał-ale wyraznie się zapytałem czy tylko radio bedą wymieniać !!

BTW.idę kupić jakiegoś najtańszego Pioneer-ka ,a Clariona oddaje do elektronika zobaczymy co on na to.THX za podpowiedzi.

Pisownia w twych postach jest nie do przyjęcia , dodatkowo stosujesz też ozdobniki. Popraw swoje posty [użyj klawisza Pisownia] . Reg. pkt 15 , 10.9 i 11.2. damiancz