Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena siatkowa+ syntezator do yagi

15 Lis 2009 11:38 3070 3
 • Poziom 10  
  Witam szanownych kolegów.Posiadam antenę siatkową, dołóżyłem do niej syntezaror antenowy do yagi.Mam wykierowaną ją na Kielce.Mieszkam w Szerzawach. koło starachowic. Woj.świę-kie. Odbieram tylko TVP INFO z Kielc i Krakowa, POLSAT i 1i2 a powinno chyba tez TVN i TV4 odbierać.Macie jakies pomysły dla czego tak sie dzieje?


  Jeżeli jest to symetryzator to proszę poprawić tytuł tematu.
  Przed napisaniem postu sprawdź PISOWNIĘ funkcją "pisownia" pod okienkiem postu.
  Regulamin pkt. 15 . [SP5ANJ]
 • Poziom 43  
  Może ten "syntezator" przeszkadza?
 • Poziom 36  
  Zapewne chodzi o symetryzator.
  Do Świętego Krzyża (a nie żadnego Krakowa) masz 10 km, a do Kielc 30 km, a moce w Kielcach nie są powalające i zawieszenie nadajników, więc wzmacniacz (rzędu 15 dB) wskazany. Za to dla Świętego Krzyża wzmacniacz wzbroniony, konieczny tłumik, bo już ten sygnał jest grubo za mocny i powoduje przesterowanie głowicy TV.

  I być może dlatego zniknął TVN (choć powinien być szybciej niż TVP3 na wyższym kanale). Z innego obiektu jest Polsat i TV4, ale TV4 na tak wysokim kanale, że siła sygnału musi być dużo niższa niż Polsatu. Ale powody mogą być też inne: marny, skorodowany symetryzator, marna antena, marny kabel itp. A zatem musisz poeksperymentować zaczynając od najtańszych elementów.
 • Poziom 10  
  przede wszystkim musisz sie upewnić co dołożyłeś do anteny. Jeżeli to jest symetryzator to klapa bo antena siatkowa wymaga wzmacniacza. Jeżeli natomiast jest to wzmacniacz to jeszcze jest kwestia zakresu częstotliwości pracy tego wzmacniacza (kanały) i wzmocnienia. Ooczywiśce musisz zwrócić uwagę czy kąt poziomy widzenia anteny łapie kierunek z którego chcesz odbierać (musi być co odbierać)