Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu!

15 Lis 2009 11:59 11560 6
  • Poziom 21  
    Witam.
    Poszukuję schematu do zasilacza: Asus model: ADP-90SB BB Output 19V/4,74A do laptopa: Asus ADP-90SB BB .
    Pozdrawiam.
    Poprawilem Toni_2003
  • TermopastyTermopasty
  • Moderator
    Witam.
    Szanowny kolega ginger78 powinien być tego świadomy, że schemat jest zapewne jak to bywa nie od dziś ogólnie niedostępny...
    Chyba, że zostanie przez kolegę z natury zrysowany i udostępniony na forum.
    Proponuję zatem zrobienie kilku bardzo dobrej jakości zdjęć z tego zasilacza z obu jego stron i zamieszczenie na naszym forum.
    Zapewne może to być pomocne przy jego naprawie właśnie na forum Elektrody (wskazówki co do naprawy), a sam zasilacz ma parametry
    :arrow: Output: 19 V/ 4.74A /90W jak sądzę?
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D

PS.
    Proszę o podanie modelu zasilacza jest na naklejce...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 21  
    Świadomy niestety nie byłem i dziwię się dlaczego nie ma schematów do tego dość popularnego urządzenia. Parametry są dokładnie takie jak kolega moderator podał, natomiast model zasilacza podałem w nazwie tematu i pierwszym poście więc proszę o sprostowanie.
    Dobrej jakości zdjęcia oczywiście zostaną zrobione w najbliższym czasie, ale podzespoły są dosyć mocno upchane, miejscami zaklejone białym silikonem więc nie wiem czy się na coś przydadzą.
    Pozdrawiam.
  • Moderator
    Więc rozumiem, że to nie jest np. taki: :D
    PS.
    Natomiast co tego silikonu to należy go delikatnie i skutecznie usunąć, a jak niby będzie go można naprawiać?
    Oczywiście to Twój wybór, a mnie nic do tego... :cry:
  • Poziom 21  
    Kolego TONI_2003.
    Zasilacz jest Asusa, a obudowa wygląda tak i zdjęcia środka:
    Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu!Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu!Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu! Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu!
    Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu! Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu! Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu! Asus model: ADP-90SB BB Out 19V/4,7A szukam schematu!
    Trudno mi jest zrobić dobre zdjęcia bez posiadania dobrego oświetlenia.
    W zasilaczu prawdopodobnie zwarłem minus zasilania z radiatorem (obudową tranzystorów STPS30100S1).
    Pod jednym z tranzystorów jest duża kropla jakby kalafonii.
  • Poziom 33  
    Zaczynamy od sprawdzenia bezpiecznika, miernik do ręki i sprawdzamy po kolei elementy. Naprawiałem taki córce spuchnięty był kondensator elektrolit 47µF/400V spalony bezpiecznik i tranzystor w przetwornicy, a po wymianie jest ok. F1-bezpiecznik chyba odparował i tak widać na zdjęciu.
    73!
  • Moderator
    Czyli jednym słowem pomyliłeś tranzystory z diodami...
    Oczywiście o ile tak jest to wystarczy je odlutować o płyty PCB i miernikiem na zakresie pomiaru diody sprawdzić obie diody, a przy odrobinie szczęścia to może będzie wszystko.
    Jednocześnie raczej źle odczytałeś napis na nich nie: „STPS30100S1” tylko ma być: STPS30100ST.
    Edit:
    :arrow: Schemat jest tutaj: Asus model: ADP-90SB BB #149