Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I przy zasilaniu benzyną przygasa, szarpie.

15 Lis 2009 16:20 11954 24
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam Lagunę I 1.8 8V silnik ma oznaczenie F3P i jest na monowtrysku w samochodzie jest założona instalacja gazowa II generacji. Na gazie jest zrobione około 55-60 000km. Problem mam następujący, że auto przy zasilaniu benzyną jeździ bardzo średnio tj. przygasa, szarpie, dławi się, nie równomiernie przyśpiesza, nie ma mocy itp. W samochodzie zawsze jest trochę benzyny, nie dopuszczam do tego, żeby wskazówka położyła się całkowicie na rezerwie. Podaje terminy wymian rzeczy, które mogłyby za to odpowiadać: świece wymieniałem wiosną na NGK, kable zapłonowe w czerwcu, filtr powietrza w sierpniu, 2tygodnie temu wymieniłem filtr paliwa i przy okazji sprawdziłem czy pompa podaje paliwo i 'na oko' wychodzi, że tak tzn. sika benzyną przy kręceniu rozrusznikiem. Na dzień dzisiejszy wychodzi na to, że samochód jeździ lepiej na LPG niż na benzynie choć czasem wydaje mi się, że nie ma wystarczającej mocy również na LPG lecz byłem niedawno na regulacji gazu i niby wszystko ok więc temat LPG odpuśćmy na razie.
    Dodam, że samochód najgorzej szwankuje na benzynie gdy jest zimny, gdy jest nagrzany nieco mniej oraz na niskich obrotach, gdy go wkręcę powyżej 3k rpm to jedzie. Myślałem, że może cewki zapłonowe szwankują? Ktoś powiedział mi również, że może mam wypalone zawory ale wolę Was spytać o zdanie.
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik obserwowany
    Masz problem z zasilaniem paliwem, wtryskiem, lub czujnikiem temperatury .
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem z moja lagunaJak rozwiazesz problem to napisz.Założylem własie podobny post.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    powines sprawdzic jakie cisnienie daje pompa paliwa . ale ja bym bardziej obstawiał na wtryski .najtanszym sposobem by bylo zebys dolał dodatku do paliwa i pojeżdzil troche na bynie i troche jej wygarąć .i zatankuj jakies lepsze paliwko
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Najwięcej substancji rozpuszcza się w wodzie:D, ale ta tutaj nie pomoże. Jeśli jak twierdzisz silnik stracił nieco mocy również na gazie- pomierz ciśnienie sprężania. Ponieważ mieszanka gazowo-powietrzna ma wyższe wymagania co do stanu instalacji zapłonowej (do wywołania iskry potrzebne jest wyższe napięcie), a silnik na gazie pracuje poprawnie, instalację zapłonową uważałbym za sprawną. Na początek sprawdź stan przekaźnika odcinającego zasilanie wtryskiwacza (oraz jego połączenia) i ciśnienie wytwarzane przez pompę paliwową- jeśli oba o.k. podstaw drugi wtryskiwacz. Nie zaszkodzi reset komputera na wstępie.
  • Poziom 9  
    Witam po dłuższej nie obecności. Co do resetu komputera to reset robi się poprzez odłączenie akumulatora na kilka godzin? Oraz czy nie rozkoduje mi się immo/centralny z pilota gdy odłączę aku na tak długi czas?
  • Poziom 10  
    Witam. Byc może jest w stanie ktos mi pomóc.
    Kupiłem za dobre pieniądze renault lagune 1.8 pełny wtrys + gaz G3.
    Okazyjnie dlatego ze pompa paliwowa była uszkodzona.Normalnie Sinik odpala automatycznie na benzynie a dopiero jak juz chodzi to sam przełącza na gaz.Wiec ja zaciągałem renówke i po chwili cholowania na biegu przełączało sie na gaz i silniczek mruczał aż miło. Teraz kupiłem pompę i ją założyłem ipojawił sie problem. Bo nie chce odpalic zimny.Jezeli odpale go starym sposobem (na hol) i w chwili jak juz chodzi na gazie przełączam na benzyne i o dziwo chodzi. Jak zgasze a jest nadal zimny nie da rady odpalic. Znów holowanie. Dopiero jak silnik sie zagrzeje wtedy pali juz na dotyk na rozruszniik, na benzynie. Po nocnym postoju historia sie powtarza. Może mi ktoś cos mądrego doradzic.Do tej pory wszystkie auta jakie miałem to diesle wiec tutaj jeszcze jestem troche do tyłu.
  • Poziom 10  
    Witam.Ja tez mam problem z benzyna w swojej lagunie . Moze ktoś już ten problem rozwiązał? Opiszę swój przypadek.
    :arrow: LAGUNY 1.8 8V 1994R
    Mam na tyle dobrą instalacje ,że nawet przy zimnym silniku .Laguna odpala mi z gazu.
    i tak odpalałem sobie ja na LPG pare miesięcy.Czasem przegazowujac ja na benzynie w trakcie jazdy albo na dojazdach do stacji LPG kiedy zabraklo gazu . Benzyna zawsze była w baku.Ale jej nie używałem zbytnio.
    I kiedy ktoregos razu chciałem ja odpalic na benzynie nie udalo się. Jezdzilem tak przez miesiac z ta usterką. I ojciec dal mi dodatek do silnikow zasilajacych gazem chyba firmy SHELL albo innej podobnej marki . dodalem to do benzyny w proporcjach jak byly napisane. I to tylko pogorszylo sprawe. Samochod jeszcze bardziej szarpie jak przelaczam na benzyne. :idea:
    Po pojezdzeniu troche i spaleniu tej benzyny w baku.Zatankowalem sobie V-power-a 100 oktanowego na stacji . W celu wymieszania tamtej benzyny i tej mocniejszej.Silnik byl troche mocniejszy ale to nie zmienilo faktu ze szarpal.Choc troche mniej.Pod samochodem nic nie cieknie. Swiece wymienilem miesiac temu na NKG :|
    Spieszy mi sie troche poniewaz juz jest zima a na gazie musze dlugo krecic zeby odpalic.juz jeden akumulator spieprzylem dzieki temu mojemu odpalaniu.

Nawet kiedy odpale juz na lpg. pochodzi 20 sekund. przelacze na benzyne . to gasnie. musze troche przegazowac zeby chodzil. poczym wylaczam silnik.po 20 sekundach odpalam na benzynie i nie chce załapac.Jakby benzyna sie cofała z silnika .Ale w czasie jazdy na benzynie szarpie do 3000.po 3000 obrotow .Tak jak w waszych przypadkach.Czego to wina? :?: :| :?:
  • Poziom 12  
    Koledzy jeżeli macie monowrysk i jeździcie na lpg to wygrzebcie wtryskiwacz, następnie umyjcie go w benzynce i po kłopocie. Syf się osadza na trzpieniu wrysku i dlatego się przycina.
    Aha jeszcze dodam że u mnie było to samo co opisujecie, po takim zabiegu jak opisałem problemu nie ma.
  • Poziom 2  
    Mam to samo laguna 1.8 1995 jednopunkt ... na gazie chodzi aż miŁo ,benzyna kicha jak by paliwo raz dostal raz nie !!!Mechanik!!! kazał mi dolać moto doktora czy cos tam innego do paliwa niby ma to przeczyścić wtryski bo prawdopodobnie są zabrudzone ale nie wiem jak czytam na forach to tylko pogorszyło sprawę przyczyn może być dużo filtr paliwa miedzy innymi , jak znam zycie to pewnie bedzie pierdola po wymianie wszystkiego co jest dobre... jak sie wam uda proszę o podpowiedz ... pozdrawiam....

Dodano po 3 [minuty]:

witam,

mossa125125::
    uważasz że lepiej to wyciągnąć czy te ulepszacze coś pomogą bez takiego remontu?? samochód jest mi potrzebny co dzień kończę prace późno wiec może ulepszacz pomoże ?? jak uważasz??
  • Poziom 12  
    Żaden motodoktor nie pomoże. A co to za robota wyciągnąc wtryskiwacz? Sciągasz czapkę, odpinasz wtyczkę od wtryskiwacza, odkręcasz torxem jedną lub dwie śrubki i wtrysk trzymasz w ręku. Następnie myjesz go w benzynce. Ja jeszcze dodatkowo podłączyłem swój wtrysk do małego zasilacza tak aby trzpień się wysunął i delikatnie szczoteczką do zębów wyczyściłem tam gdzie trzeba. Dodam że taki zabieg należy średnio powtórzyć co dwa lata - przynajmniej w moim przypadku. Miłej robótki.
  • Poziom 2  
    Dzięki bardzo za pomoc dzisiaj tak zrobię jutro napisze jakie efekty no chyba ze zamarznę w nieogrzewanym garażu;)
    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie się jak zauważyłem nie tylko moim problemem;)
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mam ten sam problem czyli szarpanie i przerywanie na benzynie odpalać na benzynie też nie mogę szczególnie jak jest zimny silnik jak ciepły to jest ok. Też jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Renaty 1.8 B+G 8V oczywiście na mono wtrysku :D Po przeczytaniu wszystkich postów zabrałem się za ten wtryskiwacz myślałem że jakimś cudem to ogarnę ale ten wtryskiwacz tam nawet nie ma jak się zabrudzić nie było czego czyścić. Nie potrzebnie rozpinałem tylko te przewody paliwowe. Jeżeli macie jakieś pomysły albo uda wam się to naprawić to plizzz dajcie jakieś info.
    Z góry dzięki za sugestie i za pomoc. Pozdr.
  • Użytkownik obserwowany
    Pirez napisał:
    Po przeczytaniu wszystkich postów zabrałem się za ten wtryskiwacz myślałem że jakimś cudem to ogarnę ale ten wtryskiwacz tam nawet nie ma jak się zabrudzić nie było czego czyścić..

Benzyna rozpuszcza wszystkie syfy, czytaj dalej forum to rozkręcisz pół silnika.

Zdław tymczasowo powrót paliwa i odpal i zobacz czy już będzie dobrze.
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedź biorę się za chwilę za nią. Tylko mam jednak obawy czy dławiąc przewód odprowadzający paliwo nie zamorduje pompy :idea: Oby nie, idę próbować. Napiszę później co wynikło :D
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich u mnie okazało się że, zamiast benzyny w baku był jakiś ciemno pomarańczowy syf :D. Wystarczyło wylać to z baku zalać świeżej benzyny 1/2 baku. Przy okazji wymieniłem filterek paliwa i na razie jak ręką odjął. Ale nie chce zapeszać :D . Tak więc jak macie wątpliwości co u was pływa to zobaczcie, ja sam też nie kryłem zdziwienia jak to zobaczyłem bo przynajmniej raz na 2 miesiące za 50 zł tej benzyny wlewałem i to nie jakiejś cudowanej tylko normalnej PB95 z Orlenu. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    a dokladnie gdzie znajduje sie ten wtryskiwacz?
  • Poziom 9  
    Witam!

jestem wlascicielem laguny 95' 1800cm/3 w benzynie i mam pewien problem.
    Samochodziątko nie chce palic jak jest ciepłe.Jak jest zimne pali na dotyk,ale jak się zagrzeje można kręcic i kręcic i nic.

Bardzo proszę o pomoc. Chętnie przeczytam Wasze opinie.

P.S

Bylem na komputerze i nic nie zostało wykryte
  • Poziom 10  
    KOLEDZY.
    MAM ZAMIAR WYKRECICTEN WTRYSKIWACZ. TYLKO GDZIE ON SIE ZNAJDUJE??????:|:|:?:
  • Poziom 10  
    Witam.Po długich smaganiach z mą Renia doszłem do ładu ale nie za bardzo wiem jaka była przyczyna. Jak juz opisałem swój problem wyzej, zgodnie z opisami róznych kolegów wziołem sie za rozbieranie nieszczesnej renówki. odłączyłem przewody wysokiego napiecia ,bo były strasznie zasyfiałe zwłaszcza w okolicach świec.Wykreciłem swiece. powypinałem wtyczki z wtrysków i wszystkie inne wtyczki w okolicach silnika. Na koniec doszłem do czujnika położenia wału.Okazało sie ze ktos cos przerabiał i zamiast zwykłej wtyczki kable były zlutowane .Wiec kupiłem nowy czujnik + wtyczka. Układu zasilania paliwem nie tknąłem. Po wyczyszczeniu i złożeniu wszystkiego do kupy renówka odpaliła jak nowa.I do dzis pali. Nie do konca jestem pewien co pomogło. Czy czyszczenie kabli czy wymiana czujnika położenia wału. Nie chciało mi sie juz sprawdzać wkładając spowrotem stary.
    Zycze powodzenia. Być moze mój przypadek komuś pomoże.
  • Poziom 9  
    witam-mam renkę 2.0 8v 1996 r i jest taki problem-jak odpalam na benzynie to zapala i zaraz gaśnie i tak 20 razy aż wreście zaskoczy i chodzi bez problemu. co może być przyczyną która dzieje się tylko zimą
  • Poziom 9  
    jak sprawdzić silniczek krokowy( przepływomierz powietrza)-ja go czysćiłem ale czy ma jakoś reagować przy włączonym zapłonie
  • Poziom 10  
    usterka samasie naprawila.zrobilo sie cieplo i przygasanie ustapilo.
    hmmmmm