Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nowego unifonu model 1131/40 Urmet

15 Lis 2009 16:48 3125 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Chciałbym wymienić starą słuchawkę domofonową, ale nie posiadam jej schematu.
    Poniżej zamieszczam fotki starego i nowego unifonu.
    Dodatkowo instrukcja producenta ze schematem do nowego unifonu:
    Link

Bardzo proszę o pomoc przy podłączeniu nowego unifonu 1131/40 Urmet

Podłączenie nowego unifonu model 1131/40 Urmet Podłączenie nowego unifonu model 1131/40 Urmet Podłączenie nowego unifonu model 1131/40 Urmet [/img]
    Ciężko, ale damy rade ...
    Instalacja 6-cio przewodowa a oto poszczególne czynności:
    *przetnij zworkę w nowym aparacie pomiędzy 10 a 6 jest na płytce nad zaciskami

*w starym aparacie dolny wyłącznik jest od otwierania zamka więc po ścieżkach sprawdź przewody i podłącz je do zacisków 9 i 10

*przewód który dochodzi do płytki i połączony jest bezpośrednio z przewodem do słuchawki to masa zacisk 6 w Urmecie

górne dwa wyłączniki to odwieszenie słuchawki
    musisz sie skupić przy szukaniu ścieżek na płytce w jednym będą 3 styki a w drugim 2
    *tam gdzie są 2 styki to jest wyłącznik linii mikrofonu, przewód dochodzący to 2 w Urmecie a odchodzący leci kabelkiem do mikrofonu w słuchawce
    *przełącznik z 3 stykami to wywołanie, słuchawka i odejście na głośnik w słuchawce
    opcja z miernikiem lub ...
    tu musisz niestety sprawdzić dotykając (zacisk 1 słuchawka Urmet-a) i nasłuchując w słuchawce odgłosów z kasety po odszukaniu pozostały kabelek podłączasz na zacisk CA

pozostaje podłączyć sprawdzić i odpisać jak poszło jeżeli coś nie jasno opisałem proszę na pw lub gg poprawie post
  • Poziom 20  

Zdaje się ,że kolega zamknął juz temat.
  • Poziom 10  
    Faktycznie temat do zamknięcia, ale opiszę jak to zrobiłem:
    szukałem najpierw żył elektrozaczepu. Wyszło, że otwieranie drzwi jest możliwe dzięki połączeniu żyły zielonej z szarą lub z brązową - tym samym miałem już dwie masy i linię el.-zaczepu. Na forum znalazłem informacje dot. przecięcia zworki między '6-10'. Następnie zostały już tylko 3 żyły. Linię głośnika znalazłem poprzez zamknięcie obwodu między jedną z pozostałych niewiadomych 3 żył, a żyłą głośnika w słuchawce. Przy jednej z nich jest słyszalne charakterystyczne, słabe trzeszczenie w głośniczku. Znalezienie przeznaczenia pozostałych dwóch, tj. CA i mikrofonu nie stanowiło już problemu.
    Mimo wszystko dzięki za chęć pomocy! Pozdrawiam