Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Renault 1.9Dci spada moc niema mocy !

IPLO 15 Lis 2009 19:04 3608 5
  • Renault 1.9Dci spada moc niema mocy !

Poziom 9  

witam sprawa typu --- brak mocy w renówce zapala sie ta kontrolka:D wiadomo która oczywiscie podczs jady. szukałm na forum wychodzi ze to bedzie chyba tan zawór Egr... sprzętu do diagnozy nie mam ....

ale mniejsz o to odkryłem na kanale ze mam pęknientom rure która wraca z turbiny i wchodzi w blok chyba do miski taka cos koło 1cm grubosci moze 1,5 cm ... traz pytanie czy to ma wpływ na to że turbina sie nie załancza.
    samochód kupiłem dzis mam nadziej ze była to okazja a nie w wtopa to ze zawór moze byc walniety brałem to pod uwaga ale chodzi mi bardziej o tą rure
    samochodem jechałem 300 km casami jak załapało to miało niezłego buta ale wiecej sie caszu zamulał słychac turbo jak gwizdze!
    ps jak wymieni zawór trzeba robic kasacje błędu na kompie?

0 5
    Poziom 10  

witam
    kolego wszystkie doloty powietrza do turbiny powiny byc szczelne moze bycz przyczyna tej peknietej rury a ten zawor mozesz przemy zwyklym wd.
    A jak lapie lewe powietrze to turbina bedzie gwizdac. A ile masz jeszcze przejechane czy to moze laguna 2. Bo w lagunach sa wadliwe sprezarki kolo 140000 tys sie rozpadajo

0
    Poziom 10  

jak wchodzi w miskę to może z olejem ta rura....czyżby zatarta turbina.....

a może to jakaś odma jak do miski wchodzi .....

ewentualnie do intercoolera i łapie lewe powietrze

0
    Poziom 16  

Może sprawdź ciśnienie doładowania, a ta rura to wygląda na odprowadzenie oleju od turbo.

0
    Poziom 9  

kolego ja mam lagune 2 z silnikiem 1,9 dci i miałem podobny problem z moca ale u mnie była przyczyna walnieta rura która łączy intercoler z turbiną

0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do czasu aż Autor nie poprosi o ponowne otwarcie tematu, zamykam!

0