Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

falują niskie obroty passat b5 18 20v 1997rok

15 Lis 2009 19:34 11928 2
 • Poziom 10  
  mam passata z 97 roku i jest to model b5 1,8 20v 125km (bez turbo).problem tkwi w tym ze podczas spuszczenia go na niskie(wolne) obroty zaczynają falować ale tylko przez chwile(tak z 3-4 razy) a potem wskaźnik obrotomierza stoi w miejscu na właściwych obrotach.i tak za kazdym razem...auto odpale chwile pofaluje i koniec i ta sama sytuacja pojawia sie kiedy podczas jazdy zrzuci sie na jalowy bieg.co to moze byc?? silniczek krokowy raczej nie bo by falowaly caly czas prawda?? a to tylko przez chwile i tak samo z wężem pod autem mam problem,jest to wąż od nadmiaru plynu chlodniczego,jest on po prawej stronie pod spodem auta i idzie daleko wzduz drzwi.slychac tam takie jakby bulgotanie jak byscie pili cos przez slomke i napoj sie konczyl.to mniej wiecej taki sam odglos,tyle ze to bulgocze caly czas.mial ktos podobny problem?? pozdro
 • Poziom 10  
  ja bym jednak obstawiał że to silnik krokowy bądź czujnik położenia przepustnicy. skoro to rocznik 97 to kod silnika powinien być ADR możesz to sprawdzić następująco


  Sprawdzić złącze(a): Sprawdzić złącze(a), w razie potrzeby oczyścić je lub przymocować aby zapewnić dobre podłączenie.
  Silnik regulujący prędkość na biegu jałowym:
  Sprawdzić działanie:
  Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym.
  Na krótką chwilę (2 sekundy) przyłożyć napięcie z akumulatora do wtyku 1 i 2. Wałek przepustnicy powinien się otworzyć lub zamknąć. Przemienić podłączenie. Wałek przepustnicy powinien się obrócić w drugą stronę.
  Sprawdzić napięcie zasilania:
  Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym.
  Włączyć zapłon. Zmierzyć napięcie pomiędzy końcówką 1 lub 2 złącza i ujemną końcówką akumulatora. Obie wartości powinny być równe napięciu akumulatora. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.
  Sprawdzić podłączenie do ECU:
  Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym i ECU.
  Zmierzyć opór pomiędzy końcówkami 1 lub 2 złącza i odpowiednimi końcówkami w złączu ECU. Powinny one być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.
  Sprawdzić uruchomienie silnika regulacji prędkość na biegu jałowym:
  Podłączyć oscyloskop do jednego z dwóch wtyków sygnału urządzenia ECU i uziemienia. Uruchomić silnik, wcisnąć i zwolnić przepustnicę. Zespół sterowania reguluje bieg jałowy. Porównać z pokazanym obrazem.
  Czujnik położenia:
  Sprawdzić napięcie zasilania:
  Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym.
  Włączyć zapłon. Zmierzyć napięcie pomiędzy końcówką 4 złącza i ujemną końcówką akumulatora. Powinno być ono równe 5 V. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie, następnie ECU.
  Sprawdzić podłączenie do ECU:
  Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z silnika regulacji prędkość na biegu jałowym i ECU.
  Zmierzyć opór pomiędzy końcówkami 4, 7 i 8 złącza i odpowiednimi końcówkami w złączu ECU. Powinny one być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.
 • Poziom 14  
  na falowanie u mnie pomogło czyszczenie przepustnicy ,mianowicie zbiera się tam nagar który przytyka i stąd te falowania miałem to samo ;) ogólnie gdzieś czytałem w serwisówce że czyszczenie przepustnicy powinno się odbywać co 15 tyś km :)