Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi CT2131 EST zaniki fonii i wizji

15 Lis 2009 20:13 903 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    W wymienionym TV mam problem kiedy obraz jest bardzo jasny zanika fonia oraz wizja (trwa to na ogół ułamek sekundy).
    Wszystko wraca do normy gdy wysycenie kolorami jasnymi jest znacznie mniejsze.
    Dodam ze objaw mam ten sam zarówno z sygnałami po niskiej jaki i po w.cz.
    Większość elektrolitów w przetwornicy podmieniłem.
  • Moderator TV
    Może źle działa ogranicznik prądu kineskopu, a zasilacz "siada" na skutek zbyt dużego poboru prądu? Sprawdź też sam ogranicznik prądu w zasilaczu, szczególnie R903 (najlepiej go wymień).
  • Poziom 2  
    Dzięki ale niestety żaden z tych zabiegów nie pomógł.
    Może jakieś inne pomysły? Niestety jakoś skończyły mi się koncepcje
  • Pomocny post
    Moderator TV
    Ale może coś zaobserwowałeś? Czy w tym momencie "siadają" napięcia? Czy, jeśli zmniejszysz kontrast, zjawisko ustepuje? Uwierz, że łatwiej jest samemu naprawiać TV, niż podpowiadać, zwłaszcza, gdy brak jest w miarę pełnych informacji zwrotnych.
  • Poziom 2  
    Witaj, masz rację że zdalna naprawa nie jest sprawa prostą jednak Twoje sugestie sa pomocne.
    Wymieniłem jak radziłeś R903 oraz VR901 i objaw jaki był taki został, natomiast, Twoja sugestia by ruszyc kontrastem przyniosła taki efekt ( którego wcześniej nie zaobserwowałem), że te zaniki powstają tylko w pewnym ( środkowym zakresie ) kontrastu.
    Jak kontrast jest na niskim poziomie jest ok i na wysokim też jest ok.
    Masz jeszcze jakieś sugestie???
    Z góry dzięki
  • Moderator TV
    Nie mam pełnego schematu tego TV, mam tylko schemat zasilacza. Trudno mi więc konkretnie coś doradzić. Sprawdzałeś układ ogranicznika pradu kineskopu? Obwód ABL. Może jakieś protecty? A może coś pominąłeś w zasilaczu? Ja do tej pory w tych Mitsubishi prawie zawsze naprawiałem zasilacze.