Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Protech Karo sterowanie podajnika tłokowego

wiwe 15 Nov 2009 20:56 7107 4
    wiwe
    Level 10  
    Stałem się niedawno użytkownikiem pieca KARO firmy Protech.
    Piec jest "sympatyczny", ale nieco niedopracowany.
    W pierwszym tygodniu użytkowania wprowadziłem kilka modyfikacji w sterowaniu tego cacka.
    Pierwsza modyfikacja dotyczy sterowania podajnika tłokowego.
    Producent umożliwia nam kontrolę sterowania podajnika czasowo i tak przy pustym podajniku jego pełny cykl wynosi 11 sekund, jeśli dołożymy paliwo i przy podawaniu coś się przyblokuje, to przy ustawieniu 11 sekund podajnik nie wykona pełnego cyklu i tak z czasem podajnik pozostaje w komorze spalania, a dawka paliwa jest zróżnicowana.
    Podany poniżej opis wraz ze schematem pozwala nam zagwarantować za każdym podaniem taką samą dawkę paliwa i zapewnienie, że podajnik po zadozowaniu pozostanie w skrajnym tylnym położeniu - nie nagrzewa się.
    Układ uruchomiony 29.10.2009, do dzisiaj pracuje bez zastrzeżeń
    wiwe
    Level 10  
    Jakbyś umiał dobrze czytać, to ja sobie nie przydzieliłem żadnych punktów, zrobił to system automatycznie.
    Jeśli nie chcesz oglądać, to Cię nie zmuszam i nie gardłuj się, bo to nie ładnie.
    Jeśli ja chcę ściągnąć jakieś modyfikacje, to też muszę poświęcić swoje punkty i nie narzekam - polecam jogę - uspokaja.
    wiwe
    Level 10  
    W związku z kilkoma pytaniami.

Podłączenie jest proste jak konstrukcja cepa...
    Jak odkręcisz tylna pokrywę (6 motylków), to zobaczysz sterownik ST-40 od tyłu.
    Ma on dwie, a właściwie trzy listwy w dwóch rzędach.
    Weź instrukcję ST-40 na jednej z ostatnich stron masz schemat podłączeń sterownika.
    Opis w moim schemacie - numer zacisku na listwie - dotyczy właśnie konkretnego zacisku na zielonej listwie przyłączonej do ST-40, listwy te są wyjmowane, dla ułatwienia podłączenia.
    Podłączaj poszczególne przewody zgodnie z numeracją, nie można się pomylić.
    Inicjator szeregowy generalnie ma dwa przewody i podłączenie nie ma znaczenia, jeden koniec podłączasz do wyjścia z bezpiecznika (faza), a drugi do cewki przekaźnika.
    Drugi koniec cewki przekaźnika podłączasz do przewodu niebieskiego - zero i to wszystko.
    Do tego samego wyjścia z bezpiecznika podłączasz również jeden koniec styku normalnie otwartego z przekaźnika, a drugi dopinasz do listwy razem z brązowym, tam gdzie jest wyjście ze sterownika na podajnik.
    Tą wyfrezowaną część pierścienia musisz ustawić metodą prób i błędów, tak jak wspomniałem najlepiej by wyświetlało literkę K na sterowniku po zakończeniu dozowania.
    I nie zapomnij o zmniejszeniu czasu pracy podajnika - to jest istotne.
    A NAJWAŻNIEJSZE - NA BRĄZOWYM PRZEWODZIE KABLA ZASILAJĄCEGO PIEC MUSI BYĆ FAZA, NIE ODWROTNIE!!!
    Pozdrawiam