Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Protech Karo sterowanie podajnika tłokowego

wiwe 15 Lis 2009 20:56 5982 4
  • #1 15 Lis 2009 20:56
    wiwe
    Poziom 10  

Stałem się niedawno użytkownikiem pieca KARO firmy Protech.
    Piec jest "sympatyczny", ale nieco niedopracowany.
    W pierwszym tygodniu użytkowania wprowadziłem kilka modyfikacji w sterowaniu tego cacka.
    Pierwsza modyfikacja dotyczy sterowania podajnika tłokowego.
    Producent umożliwia nam kontrolę sterowania podajnika czasowo i tak przy pustym podajniku jego pełny cykl wynosi 11 sekund, jeśli dołożymy paliwo i przy podawaniu coś się przyblokuje, to przy ustawieniu 11 sekund podajnik nie wykona pełnego cyklu i tak z czasem podajnik pozostaje w komorze spalania, a dawka paliwa jest zróżnicowana.
    Podany poniżej opis wraz ze schematem pozwala nam zagwarantować za każdym podaniem taką samą dawkę paliwa i zapewnienie, że podajnik po zadozowaniu pozostanie w skrajnym tylnym położeniu - nie nagrzewa się.
    Układ uruchomiony 29.10.2009, do dzisiaj pracuje bez zastrzeżeń

0 4
  • #2 15 Lis 2009 22:53
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Jak chcesz zarabiać punkty, to się udzielaj, a nie każ sobie "płacić" za oglądanie swoich obrazków.

0
  • #3 15 Lis 2009 23:00
    wiwe
    Poziom 10  

Jakbyś umiał dobrze czytać, to ja sobie nie przydzieliłem żadnych punktów, zrobił to system automatycznie.
    Jeśli nie chcesz oglądać, to Cię nie zmuszam i nie gardłuj się, bo to nie ładnie.
    Jeśli ja chcę ściągnąć jakieś modyfikacje, to też muszę poświęcić swoje punkty i nie narzekam - polecam jogę - uspokaja.

0
  • #4 15 Lis 2009 23:16
    mirrzo

Moderator na urlopie...

To ustawienie automatyczne można wyłączyć.
    Zawsze żerujesz ? Bez jogi też jestem spokojny - bardzo

0
  • #5 17 Lis 2009 21:44
    wiwe
    Poziom 10  

W związku z kilkoma pytaniami.

Podłączenie jest proste jak konstrukcja cepa...
    Jak odkręcisz tylna pokrywę (6 motylków), to zobaczysz sterownik ST-40 od tyłu.
    Ma on dwie, a właściwie trzy listwy w dwóch rzędach.
    Weź instrukcję ST-40 na jednej z ostatnich stron masz schemat podłączeń sterownika.
    Opis w moim schemacie - numer zacisku na listwie - dotyczy właśnie konkretnego zacisku na zielonej listwie przyłączonej do ST-40, listwy te są wyjmowane, dla ułatwienia podłączenia.
    Podłączaj poszczególne przewody zgodnie z numeracją, nie można się pomylić.
    Inicjator szeregowy generalnie ma dwa przewody i podłączenie nie ma znaczenia, jeden koniec podłączasz do wyjścia z bezpiecznika (faza), a drugi do cewki przekaźnika.
    Drugi koniec cewki przekaźnika podłączasz do przewodu niebieskiego - zero i to wszystko.
    Do tego samego wyjścia z bezpiecznika podłączasz również jeden koniec styku normalnie otwartego z przekaźnika, a drugi dopinasz do listwy razem z brązowym, tam gdzie jest wyjście ze sterownika na podajnik.
    Tą wyfrezowaną część pierścienia musisz ustawić metodą prób i błędów, tak jak wspomniałem najlepiej by wyświetlało literkę K na sterowniku po zakończeniu dozowania.
    I nie zapomnij o zmniejszeniu czasu pracy podajnika - to jest istotne.
    A NAJWAŻNIEJSZE - NA BRĄZOWYM PRZEWODZIE KABLA ZASILAJĄCEGO PIEC MUSI BYĆ FAZA, NIE ODWROTNIE!!!
    Pozdrawiam

0