Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres ciśnieniowy do 1000 pln

arshenix 15 Lis 2009 21:05 4996 4
  • #1 15 Lis 2009 21:05
    arshenix
    Poziom 2  

Witam, zbliżają się Święta i chciałby wypić dobrą kawę. Czytałem już posty na forum, ale proponowane modele znacznie przekarczają na ten moment moje możliwości finansowe. Myślę jednak, że do 1000 pln można kupić coś dobrego, co dałoby pyszną kawę. Byłbym wdzięczny za sugestie.

0 4
  • #2 17 Lis 2009 15:07
    cysiox
    Poziom 9  

arshenix napisał:
    Witam, zbliżają się Święta i chciałby wypić dobrą kawę. Czytałem już posty na forum, ale proponowane modele znacznie przekarczają na ten moment moje możliwości finansowe. Myślę jednak, że do 1000 pln można kupić coś dobrego, co dałoby pyszną kawę. Byłbym wdzięczny za sugestie.

Ekspres swoją drogą, kawa swoją. Proponuję prosty ekspres ciśnieniowy 15bar np Saeco i do tego dobrą kawę, np Lavazza espresso, Sagafredo Espresso lub Illy. Kawa powinna mieć oznaczenie, że jest przystosowana do ekspresu ciśnieniowego. Chodzi o jej odpowiednie zmielenie, te 3 które podałem są godne polecenia. Jeżeli lubisz cappuccino i kawę z mlekiem, zwróć uwagę na końcówkę, która ułatwia spienianie mleka. Ja takowej nie mam i da się żyć :-)

Mam taki tani ekspres w domu od 7 lat, jest dość mocno eksploatowany i pochwale się, że kawa jest całkiem OK.
    W firmie mamy ekspres za około 3tys zł a kawa pozostawia do życzenia, podobnie w restauracjach. Naprawdę bardzo dużo zależy od kawy.

Wydaj kilka stówek, a resztę zostaw na kawę, nie wiem na ile jesteś smakoszem kawy, ale jak zrobisz kawę za 10zł w ekspresie za 2tys to uwierz mi, że pozostawi wiele do życzenia. Piłem niedawno kawę Jacobs z ekspresu Krupsa za dużą kasę i mi nie smakowała.

0
  • #3 17 Lis 2009 19:46
    pawelira
    Poziom 16  

Kawa jest bardzo ważna. Po pierwsze musi być świeża. Jednak cały aromat jest w ziarnach. Najlepsze efety to napój ze świeżo zmielonej kawy. Kawa w ziarnach zmielona ( najlepiej młynkiem żarnowym !! ) bezpośrednio przed podaniem a taka sama już zmielona to i ponad 50% różnicy w smaku. Alternatywa to wycieczki do pobliskiej palarni i kupowanie małych porcji. Ważna jest również grubość zmielenia w zależności od stopnia palenia kawy, siła ubicia, czas ekstrakcji ....... .
    Może coś takiego, jest to tani ekpres automatyczny z dolnej półki, jednak potrafi nas miło zaskoczyć.

0
  • #4 19 Lis 2009 18:15
    arshenix
    Poziom 2  

Heh, tak myślałem, że przede wszsytkim to kwestia dobrej kawy. Choć pewnie są jakieś parametry, które powinien spełniać podstaowy ekspres?

0
  • #5 28 Sie 2010 14:06
    hurtovnik32
    Poziom 15  

Poszukaj używanego Saeco SUP018 (popularna Vienna).Aktualnie można dostać w cenie do 300zł.Spisuje się rewelacyjnie.Kawka super i jest prosty w obsłudze,blok zaparzający wyjmowany do mycia,posiada wbudowany młynek-mieli kawę przed samym przyrządzeniem.

0
  Szukaj w 5mln produktów