Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito L 98r-problem z centralnym zamkiem i szybami

15 Lis 2009 21:30 5104 5
  • Poziom 28  
    Witam
    Sprawa dotyczy samochodu dostawczego mercedes vito L 2,2l cdi. Przy zamykaniu auta z pilota zamki wszystkie zaskoczą ale zaraz odbija i auto jest otwarte, ponowna próba i znów otwiera, dopiero za 3 razem zamyka i zamki sa zamknięte ale wszystkie szyby po ok. 5 sekundach sie otwierają. Wcześniej zanim zamki sie popsuły było tak ze gdy auto było zamknięte i otwarło sie je z pilota to trzeba było w ok 10s otworzyć drzwi którekolwiek, bo inaczej szyby tez sie otwierały. Kolejna sytuacja: jeśli siedzę w aucie i zamknę przyciskiem tym na kokpicie to wszystkie drzwi sie zamkną i jest ok szyby nie opadają. Co może być przyczyna takiego działania zamka i szyb?
  • Poziom 9  
    Witam-mam kolego podobnie-mam v-klasse z 98r tylko u mnie akurat szyby nie opadają...
    Ale reszta jest taka sama...
  • Poziom 9  
    centralka dostaje sygnał ,,drzwi otwarte,,można sprawdzic wyłączniki krańcowe w tylniej klapie oraz dzwiach bocznych.miałem ten problem poprawiłem ,,chodził ciężko,, i popryskałem WD boczny zamek przy klamce oraz mikrowyłącznik i pomogło
  • Poziom 9  
    Koledzy najczęstszą przyczyną są pękające przewody w przegubach drzwiowych, można je lutować lub kupić nową wiązkę około 280 zł Po zakupie wiązki zostanie jeszcze kilka przewodów proponuje je odświeżyć korzystając z wiązki wyrzuconej na odcinkach gdzie nie pracowały w przegubie. Wiązka w lewych drzwiach jest bardzo skomplikowana i wieloprzewodowa.
  • Poziom 8  
    witam m ! mam problem z vito v220 99r z centralnym zamkiem podobny do poprzednich postow a mianowicie po zamknieciu z pilota otwiera sie.Ale odkrylem ze w drzwiach bocznych jest uciete kilka przewodow zolto-czar ,bialo-czer,czer-nieb,ziel czar wyglada ze pochodza z kostki od jednej z dwoch krancowek tych drzwi .Pytanie czy ktos wie o co tu chodzi i jak wybrnac z tego problemu. Dziekuje!
  • Spec od Mercedesów
    eliot1234 napisał:
    Pytanie czy ktos wie o co tu chodzi

Ktoś (z niewiadomych powodów) wyciął siłownik.
    eliot1234 napisał:
    jak wybrnac z tego problemu.

Zamontować nowy - problem powinien minąć (jeżeli nie ma dodatkowych uszkodzeń układu)
    Układ tak reaguje na wycięty siłownik. O działaniu układu pisałem na forum, schematy też na forum są. Tylko POszukać....