Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfra+ / sieć osiedlowa / problemy z odbiorem

dziubek102 16 Lis 2009 07:20 1322 3
  • #1 16 Lis 2009 07:20
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam proszę o poradę:
    Tuner cyfry pvr hd (znam jego słabe strony) jednak tylko czasami odbiera kanały na transponderze 12188, a jako że cyfre+ wybrałem głównie pod axn sami rozumiecie :D.

Testowałem to w następujący sposób: ustawienia satelity siła sygnału
    -przy ustawieniu hotbird poziom max zielony
    -przy ustawieniu inny +12188 poziom o czerwony (sporadycznie zielony max) niestety wychodzi że albo jest max albo zero i tego nie rozumie do końca.
    Druga mniej zrozumiałą kwestia jest to iż kanały hd są dobrej jakości bez zniekształceń. A dodatkowo wiem że sąsiad też ma problemy z jakością sygnału.

Dostawca sygnału satelitarnego (instalacja zbiorcza) twierdzi że sygnał ma 80% i jest ok a że problemem jest tuner. Z czym się nie zgadzam, bo pożyczony od kolegi starszy PACE tak samo źle odbiera sygnał.

Instalacja dość rozległa a przewody pomiędzy swichem a tunerem łączone przynajmniej 2razy na złączkach F, dodam że sygnał tv naziemnej wygląda jak by był brany z anteny siatkowej silne odbicia i interferencje w sumie na 7 kanałach 3 są z dodatkowymi pół obrazami.

Wiem że nie dysponuje opisem układu antenowego jak i swich'y. Mam tylko pytanie na co zwrócić uwagę by przycisnąć dostawce w celu poprawy działania układu? Czy rzeczywiście może to być problem z dekoderem (jakoś nie mogę w to uwierzyć)?

pozdrawiam Tomek

0 3
  • #2 16 Lis 2009 09:37
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Problem jest w instalacji.
    Cięzko określić co ale może to być wina multiswicha.
    Trzeba odłączyć od multiswicha antenę naziemną i sprawdzić jaki jest sygnał.
    Łączenia kabla jeżeli jest poprawne nie będzie miało wpływu na zaniki sygnału.

0
  • #3 24 Lis 2009 20:48
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam
    Posiadam troszkę więcej informacji ale za to mam kilka pytań:
    Układ na podzespołach TERRA.
    Niestety zastosowano kabel RG6-cu i po policzeniu na piechotę teoretycznie wymieniając ten przewód na przewody H113 zyskam ok 3db.
    Czy opłaca się taka wymiana?
    Jak duży wpływ ma parametr skuteczność ekranowania na zakłócenia zważywszy że kable leżą w wiązkach po 5 sztuk obok siebie. Powiedzmy maksymalnie 3 wiązki na odcinku ok 30m.
    dla h113 wartość jest >=100 db
    dla RG6 wartość jest >=75 db
    I jak to się ma do osłabienia sygnału wysokich pasm?

Martwi mnie jednak fakt iż z samych konwerterów poziom sygnałów pasma High tak V jak i H jest słabszy, i nie zależy od tego czy jest podpięta tv naziemna czy nie. Czy gdyby zastosowano większą antenę np 110 (bo obecnie jest 90) to sygnał uległ by znaczącej poprawie?

pozdrawiam TZ

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lis 2009 21:05
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Poprawa będzie po wymianie badziewnego kabla.
    Antenę też można wymienić chociaż jeżeli poprawnie ustawiona ta która jest to ok.
    Konwertery też mają wpływ na jakość.
    A sygnał anten naziemnych ma duży wpływ na pracę multiswicha.

0