Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ładowania SCANIA 114L

16 Lis 2009 10:42 4780 4
  • Poziom 9  
    Mam problem z ładowaniem w scani 114l .Przy alternatorze na przewodzie odpowiedzialnym za obrotomierz jest zwarcie .Okazuje się że jest to przewód 61 i idzie on najpierw do skrzynki z bezpiecznikami a póżniej gzieś w wiązke pod samochód i tam robi zwarcie. Czy wie ktoś do czego on idzie?
  • Relpol przekaźniki
  • spec od auto-elektro
    Tzn. jak odłączysz obrotomierz to ładowanie masz.P
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Po odłączeniu od alternatora przewodu do kontrolki ładowanie wraca . prześledziłem jak ten przewód przebiega i wyszło na to że zwarcie robi gdzieś w wiązce pod samochodem na wys. chłodnicy.Nie chcę rozcinać całej wiązki dlatego gdybym wiedział do czego on idzie póścił bym nowy przewód a ten odłączył.
  • spec od auto-elektro
    To już nie wiem raz piszesz o obrotomierzu raz o kontrolce.P
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze przewód o oznaczeniu 61 (żółty) to sygnał powiedzmy do kontrolki ładowania( tak naprawdę jest wykorzystywany też do pary innych rzeczy jak blokada rozrusznika po zapłonie, włączenie zasilania do osuszacza, podgrzewanie lusterek....) natomiast sygnał obrotomierza to przewód o oznaczeniu W (pomarańczowy). przewód 61 idzie od alternatora do kostki C2/13 pin 2 a z niej do płyty bezpiecznikowej p2 na kostkę F pin 3 a tam rozdziela się na przekaźnik RP4 pin 86 oraz kontrolkę ładowania kostka A pin 15 w tablicy wskaźników natomiast przewód W idzie od alternatora do kostki C2/13 pin 3 a z niej do modułu szyn can i k-L pod bezpiecznikami prawa strona C56 połączenie E1 a tam sygnał ten rozdziela się do tachografu kostka C pin 3 a z niej do wskaźnika obrotów kostka A pin 2 i nie tylko ( oraz kasety sterownika retardera i innych) nie sa to proste połączenia i wymagają wiedzy zwarcia powstają również do masy lub innych przewodów na wskutek ich przetarcia oraz korozje najlepiej sprawdź połączenia pomiędzy przewodami przy altku a reszta czyli 61 przy altku z F3 przy bezpiecznikach oraz W przy altku z C56 E1. sprostuje ze nie pracuje w serwisie scani ale je je naprawiam i akurat scania ma wiele kruczków i czasami jak ktoś nie ma wiedzy przez przypadek popsuje inne rzeczy próbując naprawić jedna ale myślę ze coś pomogłem sprawdź te połączenia zacznij od tego własnie pozdrawiam.