Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nadajnik mono

29 Cze 2004 12:41 981 4
  • Poziom 11  
    Potrzebyje nadajnik radiowy monofoniczny o dobrych parametrach, chce zrobić taki nadajnik do gitary aby przenosił sygnał z gitary do odbiornika w piecyku. czy zna ktoś jakis taki schemat ??? bo te co są tutaj (pluskwy) są uproszczone najbardziej jak się da a co idzie z tym jakość tego co nadają też nie ejst za dobra a ja potrzebuje czegoś lepszego
  • Poziom 14  
    Zbudowanie takiego nadajnika w warunkach amatorskich mija się z celem. Nadajniki 'samoróbki' mają kiepskie parametry. Taki układ do gitary musiał by zapewnić w miarę równomierną charakterystykę przenoszenia sygnału a sygnał ma wartość 2-20mV i tutaj przydał by się wzmacniacz. Nie sądzę, że chciałbyś pokalałć dźwięk gitary bylejakim wzmacniaczem tranzystorowym. Sory ale jak marzysz o dobrym systemie bezprzewodowym to będziesz musiał go kupić. :P
  • Poziom 21  
    Zrobić sie wszystko da, tylko trzeba chcieć i pod warunkiem, że to się opłaca. W przypadku nadajników raczej się opłaca ponieważ aż tak bardzo skomplikowane nie są, a podejrzewam, że fabryczny sprzet tego typu będzie troche kosztował.
  • Specjalista techniki cyfrowej
    Nieprawda, że nie można, że jest za trudno, czy coś. Ja mam nadajnik wprawdzie "stacjonarny", ale wymiary niewielkie, strojony PLLem, jakość dźwięku lepsza niż dobra, dodać jakiś przedwzmacniacz i z gitarą sobie poradzi. Niestety nie mam schematu pod ręką w formie elektronicznej (tylko na papierze), ale jak będzie to wrzucę na moją stronę, a przy moich postach pojawi sie WWW. Bądźcie czujni :D .