Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2006r. 3,0 140KM problem z układem chłodzenia

bucho23 16 Lis 2009 16:43 2157 2
  • #1 16 Lis 2009 16:43
    bucho23
    Poziom 1  

Witam! Mam problem z w/w autem. Otoz w czasie jazdy czasem zdarza sie ze spod maski zaczyna sie dymic. Uklad wyglada na szczelny, nie ma zadnych zauwazalnych wyciekow, ubywa natomiast plynu i to w bardzo dziwny sposob. Mianowicie plyn delikatnie jest wypychany spod korka zbiorniczka wyrownawczego i kapie na rozgrzany silnik (stad dym). Na poczatku myslelismy, ze to termostat, ale od pierwszych objawow zalozony jest tam juz trzeci i bez zmian. Pozniej zmieniony zostal korek zbiorniczka. Na kopcenie nie ma reguly, czasem mozna zrobic kilka tysiecy kilometrow i nic, a czasem po przejechaniu kilkudziesieciu potrafi zakopcic. Spadku mocy nie zauwazylem, ogrzewanie dziala normalnie. Temperatura zawsze utrzymuje sie w polowie. Nigdy nie wyszla wyzej. Dziwi rowniez fakt, ze dzieje sie to teraz gdy temperatura z reguly nie przekracza 10 st., a nie latem gdy przekraczala nawet 30.

• #2 16 Lis 2009 20:08
    jurekk55
    Poziom 34  

prosty test na zawartość spalin w płynie chłodzącym

• #3 26 Kwi 2010 19:40
    cipeta
    Poziom 2  

Mam ten sam silnik i samochod i walcze z tym juz od dlugiego czasu, wymienialem uszczelke pod glowica i planowalem glowice, osuszalem uklad, wymienialem termostaty i dalej to samo. na dzien dzisiejszy odpowieczam uklad co 2 dzien i mam narazie spokoj z tym

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME