Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus II nie działa centralny zamek

16 Lis 2009 17:41 8913 6
  • Poziom 15  
    Witam
    Zakupiłem do focusa na allegro sterownik radiowy centralnego zamka (centralny miałem ale nie mialem sterownia z pilota). Podpiąłem wszystko według rozpiski czyli zamykanie przewód czarno-pomarańczowy, otwieranie czarno-zielony, zamek dzialał jakis miesiac po czym przestał chodzić z pilota jak i z kluczyka. Nie wydaje mi sie zeby to była wina sterownika choc do konca nie jestem pewien, dla pewnosci odłaczylem sterownik ale w dalszym ciągu brak reakcji. Gdzie szukać usterki.....?
    Z góry dzięki za pomoc.

info dla Mod prosze sie zdecydowac w jakim dziale to umieszczac bo kazdy z Mod mowi inaczej ( Michu10, norbert.s )
  • Poziom 12  
    W pierwszej kolejności proponuję sprawdzić bezpieczniki. Dość częstym przypadkiem jest korozja złącz konektorowych przy module BCM (tzn. przy skrzynce bezpiecznikowej pod schowkiem).
  • Poziom 15  
    takie rzeczy sprawdzilem na poczatku - fakt nie napisalem w pierwszym poscie wszystkie bezpi sprawdzone i moduly rowniez korozji brak
  • Poziom 41  
    Jeżeli nie pomoże to co kolega wyżej napisał to odłącz kostke z drzwi raz lewych raz prawych,oczywiscie przednich i sprawdź czy ruszy.
  • Poziom 15  
    mam tylko przednie wersja 3d sprawdze i dam znac
  • Poziom 22  
    Jeśli jest to focus ze skrzynką po stronie kierowcy to kolego jednego bezpiecznika nie sprawdziłeś inżyniery z forda dali go od tyłu tej skrzynki.
  • Poziom 15  
    Temat rozwiazany uszkodzeniu ulegl albo raczej ulegly zamki drzwi przednich (te wewnatrz - elektronika), aby dziala centalka wystarczylo wyminic tylko jeden