Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka zwrotnica do głośnika Altronic 350W 8 Ohm trójdrożna

Nowaciu 16 Lis 2009 18:06 1660 4
  • #1 16 Lis 2009 18:06
    Nowaciu
    Poziom 10  

Witam. Mam zamiar sprawić sobie głośnik Altronic 350W 8 Ohm i wszystko byłoby Ok gdyby nie to, że nie znam się kompletnie na zwrotnicach. Zwrotnicę potrzebowałbym najlepiej trójdrożną. Teraz kolumna gra z głośnikami GDN 25/60/1, GDM 10/60/4 i GDWT 9/80 jest to kolumna Mildton 80. Prosiłbym o wskazanie jakiejś taniej zwrotnicy do Altronica 350w + GDWT + GDM.

I jeszcze na koniec parę głupich pytań (na które nie znam odpowiedzi, nie jestem elektronikiem)

1. Czy możliwe jest podłączenie w/w Altronica do zamontowanej już zwrotnicy? (nie z idealnie zgadzającymi się parametrami ale czy w ogóle da radę)

2. (jeśli odp. na pyt 1 bezwzględnie brzmi NIE) Czy możliwa jest przebudowa istniejącej zwrotnicy aby głośnik Altro pasował, co należy wymienić (mam znajomego który zna się trochę na elektronice i na podstawie schematu może i by coś wykąbinował jednak nigdy nie robił zwrotnicy od zera i nie zamierza się z tym bawić)

3. W końcu czym się różni głośnik Altronic od Tonsila GDN 25/60/1. Chodzi mi o to, że Altro kosztuje 33zł i jego brzmienie nie jest złe - mój kolega takie posiada i przyjemnie grają, choć oczywiście trudno go porównywac np z Alpine... ,a zregenerowany GDN kosztuje około 100zł. (Ja osobiście "zregenerowałem" ale nie wyszło mi centrowanie cewki i teraz trzeba wymienić i zawieszenie (ktore wymieniałem) i membrane więc nie mam zamiaru się z tym bawić na nowo)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0 4
  • #2 16 Lis 2009 19:41
    SzokalML
    Poziom 36  

Altronic ma dużo mniejszą sprawność, i dużo gorszą jakość. Na dodatek z tego co pamiętam ma aluminiową membranę - paskudnie to wygląda. Dodatkowo zupełnie inne parametry. I nie ma wcale tych 350 watt.

Może się okazać, że kolumna z zamontowanym Altroniciem nie będzie miała w ogóle basu. + profanacja kolumn tonsila.

Ponieważ dane Altronika są wątpliwe, ciężko by było do tego przerabiać zwrotnicę, a na dodatek koszty przewyższyłyby samą ideę.

Cytat:
    a zregenerowany GDN kosztuje około 100zł.

Nowy kosztuje około 105-110 zł. 100 zł to chyba cena za parę regenerowanych jak tak popatrzyłem na allegro. Ale regenerowane, to nie to samo (W większości ludzi zmieniają membranę więc głośnik ma zupełnie inne parametry).

Jeśli koniecznie chcesz zmienić na nieoryginalny głośnik, to dobierz taki, który przynajmniej będzie w miarę wyglądał.

0
  • #3 16 Lis 2009 20:04
    Nowaciu
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź, wiem że to profanacja tych kolumn (przepraszam wszystkich maniaków unitry :( ) ale altro mi się podoba i właśnie je chcę kupić, fakt 350W to one na pewno nie mają to już nie chodzi o moc tylko o to, że są w miarę tanie nie mam zamiaru dawać 200zł za nowe GDN'y choć wiem , że będą lepsze. Chcę dać maxymalnie 40zł/głośnik ale jest to też uzależnione od tego jaką będę musiał wybrać zwrotnicę. Pozdrawiam.

0
  • #4 17 Lis 2009 08:56
    SzokalML
    Poziom 36  

Zwrotnica też trochę kosztuje, zresztą nie ma żadnych zwrotnic. do altroniców. więc wyjdzie ci niewiele taniej.
    Kupując oryginalne głośniki masz tę przewagę, że będziesz mógł sprzedać kiedyś kolumny za w miarę przyzwoitą cenę. Kolumny z Altronikami bardzo stracą na wartości.
    Nie mówiąc o tym, że mogą nie wejść w oryginalne otwory i pierścienie i będzie zabawa.

może znajdź kogoś kto zajmuje się regeneracją w twoim mieście? Wyjdzie najtaniej i na pewno dużo lepiej niż kupno Altroniców.

0
  • #5 18 Lis 2009 17:12
    Nowaciu
    Poziom 10  

Skoro tak to poszukam kogoś kto wymieni te zawieszenia. Dziękuję za odpowiedzi. temat do zamknięcia.

0