Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujifilm Finepix S1500 czy Nikon Coolpix L100?

marcinekswierski 16 Nov 2009 19:57 3805 9
 • #1
  marcinekswierski
  Level 11  
  Witam! Mam pewien problem z wyborem aparatu i dlatego chciałbym poprosić Was o pomoc. Na aparat chcę przeznaczyć tak do 900 zł max do 1000 zł. Zastanawiam się nad takimi modelami: Fujifilm Finepix S1500 i Nikon Coolpix L100. Co o nich sądzicie i który jest lepszy ma większe możliwości , i którego mam wybrać. Może znacie inne modele aparatów lepszych od podanych przezemnie. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 • #2
  goldi74
  Level 43  
  Właściwie te aparaty są bardzo podobne. Bierz tego S1500. Ja posiadam S1000fd i za bardzo nie znalazłem różnicy między tymi aparatami. A zdjęcia, jak na tą klasę aparatu, robi naprawdę piękne.
 • #3
  Mihas66
  Level 22  
  Wszystko zależy co chcesz robić... Widzę że celujesz na razie w nie najgorsze hybrydy jeśli chcesz iść w tym kierunku dobre i dosyć tanie są lumixy... Ale tak jak już napisałem wszystko zależy co chcesz pykać bo jak zdjęcia od święta na jakiś uroczystościach rodzinnych, fotki z kumplami itp a rzadko coś bardziej ambitnego to gitara lecz jak zamierzasz podobnie jak ja robić w większości zdjęcia ambitniejsze to na początek taka hybryda nie jest zła lecz potem zaczniesz oglądać lustrzanki dlatego radze rozejrzeć się w tym wydatku np za A200 lub jak chcesz z LV to a300 nowe modele sony to tylko nowa cena w nowej obudowie więc po co przepłacać a amatorskie lustra robią całkiem porządne... Sam używam A300 od roku i złego słowa o niej nie powiem...
 • #4
  marcinekswierski
  Level 11  
  Narazie chcę rozpocząć swoją przygode z troche bardziej ambitniejszą fotografią niż np robienie zdjęć z imienin. Zostane jednak przy kompaktach i może podpowie mi Pan którego z tych podanych przezemnie modeli by Pan wybrał proszę o pomoc bo w tym tygodniu chciałbym jechać do sklepu. Pozdrawiam i dziękuję.
 • #5
  goldi74
  Level 43  
  W sumie obydwa aparaty są bardzo podobne z wyglądu i posiadanych funkcji. Nawet cena jest zbliżona. Za Nikonem przemawia większy zoom optyczny (15x) w porównaniu z FujiFilm (12x).
 • #6
  marcinekswierski
  Level 11  
  Acha czyli wziąć Nikona który ma lepszy zoom?
 • #7
  goldi74
  Level 43  
  Nie powiedziałem, że ma lepszy zoom. Zoom optyczny Nikona jest większy. Nie znaczy to, że lepszy. Mi co prawda moje 12x czasami jest za małe.
 • #8
  marcinekswierski
  Level 11  
  Kupiłem aparat Nikon Coolpix L100. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
 • #10
  marcinekswierski
  Level 11  
  Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale jakoś nie zwróciłem uwagi na ten temat a wrażenia super aparat za te pieniądze naprawde świetny polecam i pozdrawiam