Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop "nie widzi" routera

16 Lis 2009 20:51 12530 7
 • Poziom 2  
  Witam, posiadam router, model BELKIN F5D7632-4, i chciałabym z jego pomocą korzystać z internetu na laptopie. Router, teoretycznie, działa prawidłowo, świecą się wszystkie diody, niestety laptop nie odbiera jego sygnału. Oba urządzenia już wcześniej "współpracowały" ze sobą, miałam jednak przerwę w dostawie internetu i router leżał przez rok. Teraz zaś, gdy wrócił do łask, odmawia posłuszeństwa. Proszę o pomoc, być może popełniam jakiś oczywisty błąd, którego nie jestem w stanie zidentyfikować.
  Pozdrawiam
  a
 • PCBway
 • Poziom 13  
  Podejrzewam że dostawca internetu widzi twoją kartę sieciową w laptopie tzw.MAC adres a jak w środek włączyłeś ruter trzeba zmienić MAC adres u dostawcy na adres rutera.
 • PCBway
 • Poziom 2  
  Ok, więc jak zmienić ten MAC adres u dostawcy na adres routera? Tak krok po kroku?
 • Poziom 43  
  Notebook ze sprawną kartą wifi, powinien wykryć punkt dostępu, nawet jeśli będzie niezgodność adresów MAC. Wymogiem jest jedynie aktywne wifi w routerze.
  Napisz coś więcej o swoim usługodawcy.
 • Poziom 2  
  mat_ed napisał:
  Notebook ze sprawną kartą wifi, powinien wykryć punkt dostępu, nawet jeśli będzie niezgodność adresów MAC. Wymogiem jest jedynie aktywne wifi w routerze.
  Napisz coś więcej o swoim usługodawcy.


  Też mi się tak wydawało, dlatego nie wiem gdzie tkwi problem.

  Korzystam z neostrady, prędkość 2,4 Mb/s.
 • Spec od komputerów
  Sprawdź w ustawieniach routera czy wi fi wączone. Sprawdź w laptopie czy w menadżerze urządzeń jest karta wi fi i czy włączona.
 • Poziom 2  
  Rozumiem, że żeby sprawdzic ustawienia routera, nie wystarczy wziac go do reki i obejrzeć naokoło? ;)
  Zanim zastanowicie sie czy warto mi odpisywać dodam na swe usprawiedliwienie, że wiedziałam jak uruchomic menadżera urzadzeń i sprawdzić kartę sieciową - działa... Więc wina zapewne leży po stronie routera, mam tylko nadzieję, że jest to odwracalne (czyli, że nie jest zepsuty).
 • Poziom 43  
  Cytat:
  Rozumiem, że żeby sprawdzic ustawienia routera, nie wystarczy wziac go do reki i obejrzeć naokoło?

  Należy zalogować się do panelu konfiguracyjnego w routerze. Aby się zalogować, należy podłączyć się do routera za pomocą karty ethernet i kabla. W przeglądarce internetowej, należy wpisać adres routera, a następnie login i hasło - dane te są w instrukcji. Po zalogowaniu, przejdź do ustawień wireless i sprawdź czy włączone.

  Jeśli nie masz instrukcji tradycyjnej, to tutaj masz do pobrania -> instrucja Belkin F5D7632